Skocz do zawartości
  • 0
Ziomal97

Jak będzie prowadzony serwer.

Pytanie

Cześć, fajnie, że otwieracie serwer na nowo teraz mam takie pytanie czy to będzie kolejny krótki epizod z serwerem Paradise RPG? Każdy wie jak wyglądała edycja serwera v1. Jaka jest pewność, że znowu nie dojdzie kłótni w administracji? Ja osobiście na pierwszej edycji przegrałem ponad 400 godzin gry i co mam z tego?  Opiszcie dokładnie czym będzie różniło się prowadzenie serwera od pierwszej edycji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 3

Gdzie paradise startował mieliśmy do czynienia z max 80 graczami. Ja i vire byliśmy zaskoczeni skala projektu i ponad 600 graczy to było całkowity rekord dla nas. Serwer nie był projektowany pod taką ilość graczy i nie mieliśmy pojęcia jak zarządzać takim serwerem. Złe zarządzanie gospodarką + nienaprawione kluczowe skrypty skończyły się szybkim podkręceniem atmosfery administracji, dla mnie też  presja byla dość spora po ciągłym kręceniu skryptów przez wakacje i skończyło się tym że odszedłem, a potem reszta zaczęła się odwracać od serwera, w administracji zaczęły powstawać grupki, celowe podkopywanie serwera itd.

Teraz wiemy na czym się skupiać żeby wszystko poszło ok. Nie zamierzamy zamykać już nic przedwcześnie bo serwer będziemy rozwijać powoli, nie chcemy bic rekordów w ilości graczy tylko zrobić coś fajnego i stabilnego.

• Urocze 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Ciesz się że przegrałeś 400 godzin,jak przegrałeś 400h to ci się pewnie fajnie grało,więc miałeś z tego przyjemność zagrania na serwerze.A co do kłótni to nikt czasu nie przewidzi,ale myślę że do tego nie dojdzie bo administracja jest teraz trochę zmieniona i bardziej dogadana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Zadając takie pytania warto się zastanowić, czy je zadać. 
W dzisiejszym świecie nic nie jest wieczne. Jeżeli sprawiają tobie radość jakieś czynności. To nie zastanawiasz się ile one będą trwać, a liczy się to aby z nich czerpać radość.
Tak samo jest z projektami w grach. Grając w grę myślisz o chwili w której grasz, a nie co będzie za 2 lata.
Sam piszesz że przegrałeś 400 godzin na Paradise. Jeżeli byłoby by tak źle że byś żałował przegranych godzin. To nie było by cie teraz w tym miejscu. Jak widać jesteś. 
Ja sam przegrałem setki godzin, spędziłem nad projektem dnie i noce aby wspomóc i jeżeli bym tego żałował to nie było by mnie tu. Traktuje to jako episod w życiu których mamy mnóstwo, a z których zawsze można wyciągnąć wnioski. 
Jak widać Brzysiek z Vireloxem wyciągnęli nie dają odgrzewanego kotleta, aby po prostu wyciągnąć kasę. Gdyby chcieli to by dali Paradise z 1.0 i olali wszystko.
Tworzą coś nowego, coś nie powtarzalnego. Robiłbyś to tylko po to aby zamknąć projekt od razu ? No nie.
Każdy popełnia błędy, ale warto na nich się uczyć. Przy Paradise 1.0 za mało czasu było, a za dużo błędów które rujnowały serwer i atmosferę w Ekipie. Tego niestety nie da się przewidzieć.
Dlatego wchodząc na prywatny projekt nie warto się zastanawiać ile on będzie trwać, a warto z niego korzystać tu i teraz. Nigdy nic nie jest wieczne, ale dzięki temu że Paradise 1.0 rozpadł się to gracze otrzymają o wiele bardziej ulepszoną wersję Paradise 2.0 która byłaby nie możliwa do zrealizowania przy 1.0. 
Też warto spojrzeć na to taki sposób co z tego że coś trwa parę lat, jak jest nie rozwijane bo zapał do pracy znikł -> Spójrz na inne projekty. 
Traktuj serwer jako park rozrywki w którym się rozluźnisz i pobawisz od czasu do czasu.😉

• Lubię To 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
10 godzin temu, Brzysiek napisał:

Gdzie paradise startował mieliśmy do czynienia z max 80 graczami. Ja i vire byliśmy zaskoczeni skala projektu i ponad 600 graczy to było całkowity rekord dla nas. Serwer nie był projektowany pod taką ilość graczy i nie mieliśmy pojęcia jak zarządzać takim serwerem. Złe zarządzanie gospodarką + nienaprawione kluczowe skrypty skończyły się szybkim podkręceniem atmosfery administracji, dla mnie też  presja byla dość spora po ciągłym kręceniu skryptów przez wakacje i skończyło się tym że odszedłem, a potem reszta zaczęła się odwracać od serwera, w administracji zaczęły powstawać grupki, celowe podkopywanie serwera itd.

Teraz wiemy na czym się skupiać żeby wszystko poszło ok. Nie zamierzamy zamykać już nic przedwcześnie bo serwer będziemy rozwijać powoli, nie chcemy bic rekordów w ilości graczy tylko zrobić coś fajnego i stabilnego.

Przyznam, teraz dałeś mi dużo do myślenia... Na początku byłem nstawiony tu tylko poto aby patrzec jak serwer upada ale po tym? człowieku umiesz przekonać ludzi żeby grali 😄 jak serwer wystartuje to ja normalnie no-life 100%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając to forum akceptujesz Regulamin oraz Polityka prywatności