Skocz do zawartości
Asn

Samochód do 20k PLN :3

Rekomendowane odpowiedzi

1. kogo ty sie pytasz jak tu polowa ludzi 14 lat nie ukonczyla

2.  na pierwsze auto nie polecam aut z wiekszym silnikiem niz  1.4 bo sie rozpieprzysz na pierwszym zakrecie

• Lubię To 1
  • Irytujące 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zależy co chcesz robić z nim jeżeli chcesz go jakoś porobić to bym kupił auto do którego jest wiele części itp. np. ja celuje w mazda mx5 NA(mk1),  golf 2(przy zmianie silnika na jakiś z passata b3/b4) powinien się odpychać porządnie. Tyle że mazd mało jest w polsce godnych uwagi, a golfa wyrwiesz bardzo szybko i ładnego. Musisz pamiętać że młody kierowca płaci więcej za ubezpieczenie więc lexus z 2.0/3.0 pod maską tak średnio, sam chciałem kupić pugeota 406 coupe z 3.0 ale przemyślałem że będę płacił za ubezpieczenie w ch.... 

A pytania na takich forach o grach to daruj sobie, większość odpowiedzi będzie tak poparta faktami "bo kumpel mi kiedyś powiedział że to jest dobre....", podobnie polskie fora działają zapytasz o silnik wankla to powiedzą że to jakiś błąd że to powstało, tak to jest jak w Polsce nie naprawia/konserwuje się tak jak powinno.

• Lubię To 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kup jakiś tańszy samochód żeby mieć hajc na naprawy. Nie będę pisal zebyś kupił samochód ze słabym silnikiem bo się rozpierdolisz na drzewie, bo nie jestem jasnowidzem, ale teoretycznie lepiej by było jakiegoś 1.4 od hondy (idealny dla młodego kierowcy) albo jakiegoś niemieckiego muła w dizlu. Pierwszym samochodem się człowiek dopiero uczy jeździć, nie musi to być limuzyna marzeń. Jak możesz tyle hajsu wydać to weź civica VI w coupe, bo tera bedą drożeć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czemu odpowiedzi mnie nie dziwią 😂

Jest duży wybór, ale jak na pierwsze  to może fiesta mk7 ?

o coś takiego np : https://www.otomoto.pl/oferta/ford-fiesta-1-4-b-97-km-167-tys-km-klima-chrom-hands-free-ID6BtwYu.html#2dc602d577

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Asn
Pierwsze i podstawowe pytanie:
Czego oczekujesz od samochodu?

Licz się z tym, że jeżeli dysponujesz kwotą 20k to na samochód przeznaczasz maksymalnie 18k, bo reszta idzie na podstawowe naprawy.
Chyba, że uda się trafić igiełkę to gratki.

Subaru Impreza
Moim zdaniem 20k na zajebistą zajebistość jaką jest subaru impreza z rocznika 2002-2004 (piszę z pamięci) to jest troszkę za mało.
Musisz wziąć pod uwagę, że jest to napęd zmienny na 4 koła, co w przypadku uszkodzenia / awarii będzie sporo kosztować.
Dodatkowo, subaru akurat w silniku 2.0 z 310km pod maską w mieście nie spali Ci mniej jak 15-20litrów (bo będzie to twoje pierwsze auto).
Subaru zapewni Ci nie tylko wiele frajdy z jazdy i spojrzenia przechodniów, ale także bezpieczeństwo i w miarę wygodną jazdę.
Nie liczyłbym tutaj na wyposażenie czy wygląd wnętrza, chyba że custom. Wynika z tego, że jeżeli widzisz subaru i nie zatrzymasz
się żeby obejrzeć / posłuchać, nie staje Ci pała na jej widok tak jak mi, to nie będzie to raczej dobry wybór.

Lexus IS 200
Dużo osób go poleca, jak dla mnie ani nie wygląda, ani nie jeździ. Nie znam się na tym aucie, więc nic nie powiem.

Jeżeli chciałbyś wydać 30-35k to polecam Ci BMW E92, chociażby z 320d, czyli z 2.0 diesel, dorzucisz troszkę, wymienisz panewki i masz:
-popierdalacza na autostradę
-driftowóz jak chcesz się pobawić
-dailycar'a (auto na codzienność)
-w sumie wszystko się da z tym zrobić...
POD WARUNKIEM, ZE CZUJESZ SIĘ PEWNIE ZA KIEROWNICĄ I MASZ OLEJ W GŁOWIE

NA KONIEC TAKI MAŁY ŻARCIK:

A: Ej chłopaki, co kupić na pierwszą furę do 15k?
B: E CZTERDZIEŚCI SZEŚĆ (e46)

A: Ej chłopaki jaka limuzynka do 20k?

A: Ej chłopaki, jakie auto do latania bokiem do 10k

A:Ej chłopaki za co się przebrać na halloween?

Auto do wszystkiego...
więc moja odpowiedź na twoje pytanie brzmi:
E46

Edytowane przez fl0w
  • Przykre 1
  • Zabawne 1
  • Kocham To 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiadomo że pasat 1.8 jeszcze tyle hajsu masz do turbo i jako pierwsze auto bardzo dobre ❤ i oczywiście LPG 

• Lubię To 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj.

Jeżeli chcesz coś mocniejszego nie patrz na komentarze typu "Audi A6 quattro 2.7 TDI" bo to auto dla osób, które mają pieniądze aby tym jeździć i aby ładować w naprawę jak coś się zepsuje, aczkolwiek, słyszałem, że to mało awaryjne silniki. Jednym z silników które mogę Ci polecić do diesla, za niską cenę eksploatacji i praktycznie tylko dolewania oleju to silnik 1.9 TDI 115kM, bodajże w Volkswagenie Bora takiego dopadniesz w bardzo dobrym stanie. Ale, jako że ja jestem człowiekiem, który lubi auta w benzynie, to polecę Ci bardzo dobrą opcję auta z mocą i niskim spalaniem. Chodzi mi o BMW z napędem na tył, z tego co czytałem i dowiedzialem się od osób, które zakładają gaz do auta, BMW e39 z silnikiem 2.0 150kM, spalanie benzyni to granice 9/10l, zaś gazu 10/11l a przy ciężkim bucie do 12l na 100km. Możesz wybrać również opcję 170kM, spalanie nie wiele się różni, może nawet  0,5 litra na 100km w obu opcjach. Co do ekspolatacji pojazdu, znajomy ma właśnie opcję 2.0 150kM w LPG, nie to, że ma dość dobrego buta to jedyne minusy to ten na akumulatorze prawdę mówiąc, jak się trafi na dobry egzemplarz od niemca, bo zazwyczaj sprzedawane są odpicowane a w środku zajechane strasznie, chodzi mi o silnik. I odprowadzam od tego tematu, że BMW to Boild Młodzieży Wiejskiej 😜 

A co to tych aut, które wymieniłeś wyżej, wydaje mi się, że dostępność części czy koszty eksploatacji są bardzo wysokie, aczkolwiek tego nie wiem, bo akurat tymi modelami jeszcze nie rozmawiałem 😉 

Myślę, że pomogłem w jakiś mały sposób 😄 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi