Skocz do zawartości
Brzysiek

Propozycja Business Update & zmiany w warsztatach

Zmiany w biznesach  

269 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Czy chciał(a)byś, by biznesy mogły być kupowane tak jak domki przez każdego gracza? Pracownikiem mógłby być każdy gracz na serwerze dowoli wchodzący na służbę, właściciel inwestował by gotówkę w obiekt by ta zaczęła się zwracać.

2. 2. Wybierz biznesy, które są według ciebie NAJBARDZIEJ AKTYWNE.

3. 3. Czy uważasz, że biznesy są słabo aktywne?

4. 4. Czy odgrywasz akcje RolePlay z pracownikami biznesów?

5. 5. Czy biznesy opierające się na obsługiwaniu klientów za "ladą" są ciekawe?

6. 6. Czy biznesy powinny zniknąć z serwera i zostać zastąpione skryptami?

• Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 14.06.2019 o 20:03

Rekomendowane odpowiedzi

business.png

Drodzy gracze!

W ostatnim czasie ilość graczy na scenie MTA jest dość niska.
Nasz serwer jest mocno oparty na aktywności graczy na służbie. Gdy jest ich mało rozgrywka jest po prostu słaba.
Wychodzimy do was z pomysłami jak to rozwiązać.

Business Update?

Główny elementem naszego serwera są biznesy, obecnie oparte w formie:
lider + rekrutacje pracowników.

Pytanie do was: w jakiej formie mamy to rozwiązać?
Do góry znajduje się ankieta, zachęcamy do wypełnienia.

Niektóre biznesy są bardzo aktywne i związały się z nimi grupy które żal niszczyć.
Chcemy wprowadzić to w sposób, który w miarę zadowoli wszystkich.

Zmiany w warsztatach

Od teraz wprowadzamy system służby w warsztatach znany z pierwszej edycji.
Wejść na służbę może teraz każdy gracz z klasą Biznesman.
Za godzinę służby otrzymamy $2800 i 250 EXP.
Limit graczy na służbie jest zależny od ilości graczy na serwerze, aktualnie to 1 slot na 40 graczy.
Po jakimś czasie bez wykonywania akcji napraw/malowania skrypt anuluje służbę automatycznie, "boty" to nie będzie problem.

Właściciele biznesów warsztatowych cały czas posiadają biznesy a gracze nie będący w biznesie po prostu nie będą listowani.
Lider biznesu może dowoli wchodzić na służbę.
Tak będzie dopóki nie ustalimy co będziemy robić: czekamy aż skończycie się wypowiadać.

• Lubię To 1
  • Kocham To 11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

wszystko fajnie jestem za ! , poza jednym podpunktem.. Dokładnie to automatyczne anulowanie pracy gdy nikt przez dłuższy czas nie maluje badź nie naprawia , z jednej strony jest to jak najbardziej słuszne bo gracze nie będa mogli afczyć ale z drugiej strony możecie skrzywdzić portfel gracza bo jeżeli pracuje się w warsztacie np w nocy i normalnie jest się aktywnym ale gdy niema klientów po prostu anuluje służbę ? jest to troszkę złe rozwiazanie ( moim zdaniem) ponieważ od 5h nieustanne  jsłużby dostaje się bonus pieniężny ...

Edytowane przez PolskiHERO
  • Lubię To 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie to elegancko ale nie podobają mi się 2 podpunkty ,, Po jakimś czasie bez wykonywania akcji napraw/malowania skrypt anuluje służbę'' bo jak np. ktoś gra w nocy i ma klienta raz na 20-30min to go wyrzuci. I 1 mechanik na 40 graczy wydaje mi się ze to może być za mało. 

• Lubię To 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jestem za usunięciem pomocy drogowej i w zamian dodanie jednej dużej frakcji. Coś takiego jak sapd, samc, czy też safd, tylko z mniejszymi zarobkami. 

Również myślę, że dałoby się połączyć pomoc drogową z warsztatami w jedną całość. 

Edytowane przez VODPS
  • Lubię To 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ze niby miałbym zarabiać mniej bo dajesz propozycje usuniecia PD i polączenia pd warsztatów itp. Chora propozycja wyobraź sobie, że jestem graczem, który ma flaki w kompie do wymiany i zapewne nie jestem jedyny. I łącząc wszystko w całość powstało by jedno miejsce, w którym gromadziły by się masy ludzi co sprawiało by spadek fps  i lagi crashe itp. Po to są frakcje/firmy porozrzucane by gracze nawet ci z niskim fps mogli sobie spokojnie wejść na służbę, a nie pracować i poruszać się w obszarze, w którym występują lagi jak w centrum ls. Nie patrz na to, że sapd i samc jest jednymi dużymi frakcjami wiec czemu by nie zrobić kolejnej. A temu, że sapd i samc wyrusza w rejon. A czynności kolejnej jednej połączonej frakcji wykonywane w danym obszarze były by czymś w porównaniu wpuszczenia pojazdów wyścigowych na stadion piłkarski. 

Co do zmian w Biznesach otwieranie własnych biznesów , gdzie reszta graczy mogła by dla nas pracować wchodząc na slużbe w danym obiekcie jakiegoś biznesu super sprawa. Do tego tylko zrobić dział, gdzie gracze składali by zamówienia w sensie, w którym miejscu jaki biznes by chcieli otworzyć podając szczegóły jak dany biznes by przebiegał i na czym polegał. I Administracja by przyjmowała bądź odrzucała dane propozycje co do otwarcia biznesu o danej dziedzinie.

A i ogólnie śmiem stwierdzić, że jedno wielkie skupowisko wszystkich warsztatów, restauracji i całej reszty firm/frakcji w w danym jednym miejscu jest uciążliwe dla graczy z niskim fps. Równie dobrze można porozmieszczać wszystko patrząc też na Las Venturas i San Fiero i lagi nie miały by miejsca. Oczywiście takie zmiany musiały by również zaistnieć chociażby w taxi, gdyż wiadomo, że gracz chcąc jechać taxi z LS do LV w celu, iż jest akurat restauracja czynna  w LV nie powinien płacić powiedzmy tyle $ od km co jest teraz, gdyż nowi gracze raczej by nie podróżowali w tych kosztach. 

Edytowane przez Cracked

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ciekawe lecz, ja bym poszedł w inną stronę i zniósł częściowo klasowego ograniczenia dotyczące wykonywanych czynności na serwerze przez dane klasy. Przykładowo, dlaczego klasa gangstera nie może pracować w biznesie. Nie jest to nierealistyczne ani absurdalne, dodało by troszkę realizmu bo zdarzają się gangsterzy pracujący w normalnej pracy. Graczom na pewno by się to spodobało. Oczywiście to może działać w drugą stronę, dlaczego biznesmen nie może zostać gangsterem. "A co z klasą Stróża Prawa?" ktoś zapyta może. Oczywiście na to też rozwiązanie znalazłem, jest ono bardzo proste i wygląda następująco. Stróż Prawa może zostać pracować w biznesie i vicewersa. Biznesmen mógłby pracować we frakcji. Oczywiście to jest bardzo okrojona wersja tego co chciałbym przekazać i jest to do dopracowania, lecz jeżeli wystąpi zainteresowanie ze strony developerskiej to oczywiście opisze konkretniej co i jak mogło by wyglądać. Dziękuję za uwagę 😄

Edytowane przez Norberto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dobry pomysł z tymi warsztatami. Jedynymi biznesami według mnie które nie potrzebują zmiany to firmy kurierskie, taxi, klub. Według mnie powinien być dodany biznes odpowiedzialny za sprzedawanie nieruchomości oraz za wynajem ich. ❤️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Norberto napisał:

Ciekawe lecz, ja bym poszedł w inną stronę i zniósł częściowo klasowego ograniczenia dotyczące wykonywanych czynności na serwerze przez dane klasy. Przykładowo, dlaczego klasa gangstera nie może pracować w biznesie. Nie jest to nierealistyczne ani absurdalne, dodało by troszkę realizmu bo zdarzają się gangsterzy pracujący w normalnej pracy. Graczom na pewno by się to spodobało. Oczywiście to może działać w drugą stronę, dlaczego biznesmen nie może zostać gangsterem. "A co z klasą Stróża Prawa?" ktoś zapyta może. Oczywiście na to też rozwiązanie znalazłem, jest ono bardzo proste i wygląda następująco. Stróż Prawa może zostać pracować w biznesie i vicewersa. Biznesmen mógłby pracować we frakcji. Oczywiście to jest bardzo okrojona wersja tego co chciałbym przekazać i jest to do dopracowania, lecz jeżeli wystąpi zainteresowanie ze strony developerskiej to oczywiście opisze konkretniej co i jak mogło by wyglądać. Dziękuję za uwagę 😄

Dzięki podziałowi na klasy możemy po prostu dobrze dzielić aktywności, np. kontrola DM. Bez klas sam system postaci traci już trochę sens.

Aktywności dla każdej klasy będziemy rozwijać cały czas, w drodze jest ogarnięcie stróża prawa bo reszta już jest całkiem spoko.

• Kocham To 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

"W ostatnim czasie ilość graczy na scenie MTA jest dość niska." - Nie na scenie Mta, a na Paradise.  Liczba graczy na innych serwerach utrzymuje się odpowiednie do danego okresu. Jakbyś porównał ich statystyki z 2018 a do 2019 roku nie zauważysz znacznego spadku.
Jedna aktualizacja co miesiąc niezbyt przyniesie dużego zysku graczy.  Tym bardziej że to jedna na miesiąc która coś nowego wnosi reszta to poprawki.

Dodatkowo:
"Gdy osiągniemy stały pułap 200+ graczy możecie jeszcze liczyć na Criminal Update cz. III, który poruszy temat życia więziennego.
Miłej gry!"
To wam powinno zależeć na tym aby serwer rozwijać, a nie pisać że jak nie będzie 200+ graczy..."To nie macie  na co liczyć że zrobimy kolejną aktualizacje".

V1 miało jakieś tempo rozwoju i co chwile gracze byli zasypywani nowościami tutaj jest o wiele słabiej to i liczba graczy powoli spada, więc nic nadzwyczajnego. 

"Wychodzimy do was z pomysłami jak to rozwiązać." Ja do was wyjdę z pomysłem jak to rozwiązać -> Więcej aktualizacji które coś zmienią w rozgrywce. 

Edytowane przez Garru
  • Kocham To 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, Garru napisał:

"W ostatnim czasie ilość graczy na scenie MTA jest dość niska." - Nie na scenie Mta, a na Paradise.  Liczba graczy na innych serwerach utrzymuje się odpowiednie do danego okresu. Jakbyś porównał ich statystyki z 2018 a do 2019 roku nie zauważysz znacznego spadku.
Jedna aktualizacja co miesiąc niezbyt przyniesie dużego zysku graczy.  Tym bardziej że to jedna na miesiąc która coś nowego wnosi reszta to poprawki.

Dodatkowo:
"Gdy osiągniemy stały pułap 200+ graczy możecie jeszcze liczyć na Criminal Update cz. III, który poruszy temat życia więziennego.
Miłej gry!"
To wam powinno zależeć na tym aby serwer rozwijać, a nie pisać że jak nie będzie 200+ graczy..."To nie macie  na co liczyć że zrobimy kolejną aktualizacje".

V1 miało jakieś tempo rozwoju i co chwile gracze byli zasypywani nowościami tutaj jest o wiele słabiej to i liczba graczy powoli spada, więc nic nadzwyczajnego. 

"Wychodzimy do was z pomysłami jak to rozwiązać." Ja do was wyjdę z pomysłem jak to rozwiązać -> Więcej aktualizacji które coś zmienią w rozgrywce. 

z cyklu nic nigdy nie osiągnąłem na MTA oprócz bycia pupilkiem administracji i jestem najmądrzejszy 😄
Już przewidywałeś zamknięcie Paradise pół roku temu i coś ci nie wyszło, wróć lepiej na swoje multikonta na TORze pisać sfrustrowane statusy.
Tak, gdy topowe serwery mają spadek graczy o 200-300 w związku z aktualnym okresem to jest spadek na całej scenie a nie tylko Paradise. 
My nie jesteśmy w stanie poświęcać więcej czasu na serwer, innych rąk do pracy nad większymi aktualizacjami nie ma - zejdź na ziemię a nie forsujesz jakieś głupoty we wpisach jakbyśmy umyślnie dodawali żadnych aktualizacji na serwer...

6 godzin temu, Cracked napisał:

Ze niby miałbym zarabiać mniej bo dajesz propozycje usuniecia PD i polączenia pd warsztatów itp. Chora propozycja wyobraź sobie, że jestem graczem, który ma flaki w kompie do wymiany i zapewne nie jestem jedyny. I łącząc wszystko w całość powstało by jedno miejsce, w którym gromadziły by się masy ludzi co sprawiało by spadek fps  i lagi crashe itp. Po to są frakcje/firmy porozrzucane by gracze nawet ci z niskim fps mogli sobie spokojnie wejść na służbę, a nie pracować i poruszać się w obszarze, w którym występują lagi jak w centrum ls. Nie patrz na to, że sapd i samc jest jednymi dużymi frakcjami wiec czemu by nie zrobić kolejnej. A temu, że sapd i samc wyrusza w rejon. A czynności kolejnej jednej połączonej frakcji wykonywane w danym obszarze były by czymś w porównaniu wpuszczenia pojazdów wyścigowych na stadion piłkarski. 

Co do zmian w Biznesach otwieranie własnych biznesów , gdzie reszta graczy mogła by dla nas pracować wchodząc na slużbe w danym obiekcie jakiegoś biznesu super sprawa. Do tego tylko zrobić dział, gdzie gracze składali by zamówienia w sensie, w którym miejscu jaki biznes by chcieli otworzyć podając szczegóły jak dany biznes by przebiegał i na czym polegał. I Administracja by przyjmowała bądź odrzucała dane propozycje co do otwarcia biznesu o danej dziedzinie.

A i ogólnie śmiem stwierdzić, że jedno wielkie skupowisko wszystkich warsztatów, restauracji i całej reszty firm/frakcji w w danym jednym miejscu jest uciążliwe dla graczy z niskim fps. Równie dobrze można porozmieszczać wszystko patrząc też na Las Venturas i San Fiero i lagi nie miały by miejsca. Oczywiście takie zmiany musiały by również zaistnieć chociażby w taxi, gdyż wiadomo, że gracz chcąc jechać taxi z LS do LV w celu, iż jest akurat restauracja czynna  w LV nie powinien płacić powiedzmy tyle $ od km co jest teraz, gdyż nowi gracze raczej by nie podróżowali w tych kosztach. 

Będziemy rozwijać serwer o wsie i LV, z SF raczej zrezygnujemy.
Jeśli chodzi o FPSy to cały czas poprawiamy stan rzeczy i głównie to nie kwestia skryptów tylko dużej ilości pojazdów w niektórych miejscach, GTA ma je cały czas wczytane jak nawet nie są na ekranie.

• Zabawne 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
41 minut temu, Brzysiek napisał:

z cyklu nic nigdy nie osiągnąłem na MTA oprócz bycia pupilkiem administracji i jestem najmądrzejszy 😄
Już przewidywałeś zamknięcie Paradise pół roku temu i coś ci nie wyszło, wróć lepiej na swoje multikonta na TORze pisać sfrustrowane statusy.
Tak, gdy topowe serwery mają spadek graczy o 200-300 w związku z aktualnym okresem to jest spadek na całej scenie a nie tylko Paradise. 
My nie jesteśmy w stanie poświęcać więcej czasu na serwer, innych rąk do pracy nad większymi aktualizacjami nie ma - zejdź na ziemię a nie forsujesz jakieś głupoty we wpisach jakbyśmy umyślnie dodawali żadnych aktualizacji na serwer...

Będziemy rozwijać serwer o wsie i LV, z SF raczej zrezygnujemy.

No przewidywałem jak wiele innych osób. O dziwo jakoś go nie zamknęliście ze względu na małą ilość graczy, ale też go nie rozwijacie zbytnio. Nie jesteście wstanie poświęcać więcej czasu na rozwijanie serwera, a jest was 3 to trochę słabo gdy na v1 w pojedynkę/dwójkę więcej zrobiliście.
Topowe serwery mają spadek 200-300 graczy? Chciałeś chyba napisać 80-150 przed okresem wakacyjnym (zaliczeniowym), więc normalny spadek co roku.
3EXKzW0.png
Dalej zwalaj na mta, gdy serwery z paczkami z neta robią lepsze wyniki. 
U Ciebie to akurat normalne że zawsze mówiłeś że to spadek graczy na mta gdy Paradise tracił. 
Ostatni raz tu się zalogowałem dla jasności 14 maja, więc nie wiem skąd wziąłeś jakieś statusy z innych kont z przeglądarki tory której nawet nie mam zainstalowanej. xDJak chcesz kłamać to postaraj się lepiej, a nie wymyślasz aby tylko dowalić. 😉

Edytowane przez Garru
  • Kocham To 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, Brzysiek napisał:

business.png

Drodzy gracze!

W ostatnim czasie ilość graczy na scenie MTA jest dość niska.
Nasz serwer jest mocno oparty na aktywności graczy na służbie. Gdy jest ich mało rozgrywka jest po prostu słaba.
Wychodzimy do was z pomysłami jak to rozwiązać.

Business Update?

Główny elementem naszego serwera są biznesy, obecnie oparte w formie:
lider + rekrutacje pracowników.

Pytanie do was: w jakiej formie mamy to rozwiązać?
Do góry znajduje się ankieta, zachęcamy do wypełnienia.

Niektóre biznesy są bardzo aktywne i związały się z nimi grupy które żal niszczyć.
Chcemy wprowadzić to w sposób, który w miarę zadowoli wszystkich.

Zmiany w warsztatach

Od teraz wprowadzamy system służby w warsztatach znany z pierwszej edycji.
Wejść na służbę może teraz każdy gracz z klasą Biznesman.
Za godzinę służby otrzymamy $2800 i 250 EXP.
Limit graczy na służbie jest zależny od ilości graczy na serwerze, aktualnie to 1 slot na 40 graczy.
Po jakimś czasie bez wykonywania akcji napraw/malowania skrypt anuluje służbę automatycznie, "boty" to nie będzie problem.

Właściciele biznesów warsztatowych cały czas posiadają biznesy a gracze nie będący w biznesie po prostu nie będą listowani.
Lider biznesu może dowoli wchodzić na służbę.
Tak będzie dopóki nie ustalimy co będziemy robić: czekamy aż skończycie się wypowiadać.

Ta fajnie, że obniżacie pensje XD Napewno to zachęci ludzi do siedzenia na duty gratuluję pomysłowości XD 2800 XDD Czyli to, że napierdalałem 33h po to by wbić menadżera się nie opłaciło skoro i tak każdy będzie dostawać 2800 XD Super super. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

te 2800 to przesada nikt za tyle nie bd robil to tak samo jakbys mial rodzine na utrzymaniu i najniższa krajowa czyli 1800 jak sie nie mylę ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, dawid1543 napisał:

Ta fajnie, że obniżacie pensje XD Napewno to zachęci ludzi do siedzenia na duty gratuluję pomysłowości XD 2800 XDD Czyli to, że napierdalałem 33h po to by wbić menadżera się nie opłaciło skoro i tak każdy będzie dostawać 2800 XD Super super. 

17 minut temu, CypeKK napisał:

te 2800 to przesada nikt za tyle nie bd robil to tak samo jakbys mial rodzine na utrzymaniu i najniższa krajowa czyli 1800 jak sie nie mylę ;D

Z premka wychodzi już 3k i z tego co widzę zbytnich problemów nie ma.

Gdy na 3 warsztaty mechanicy są tylko przez parę godzin dziennie to nie może tak działać.

• Kocham To 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi