Jump to content
... wszystkich graczy na naszych serwerach

[Serwer] [Propozycja] Cena magazynu


Grubszy2115
 Share

Recommended Posts

Nick: Grubszy2115
Czego dotyczy propozycja?: [Serwer, forum, discord] Serwer
Opis propozycji: Ceny magazynów które urosły dość sporo, jest taki problem małe organizacje które nie mają sporo aktywnych osób, po za tym dość często importy są słabe bynajmniej u mnie unikaty się praktycznie nie trafiają i powiedzcie mi za co opłacać ten magazyn? proponuje przywrócenie starej ceny bo chodzi tu o mniejsze organizacje, które nie są w stanie sobie poradzić. 
ewentualnie dodać jakąś akcje za którą też można by było zarobić jakaś ,,konkretna akcje''

  • Kocham To 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jeżeli chodzi o ceny magazynów to horrendalna podwyżka czynszu za wynajem największych magazynów (aż o 62,5%), rzeczywiście dała się mocno we znaki. Zwłaszcza organizacjom o małej aktywności, które uciułały w końcu na magazyn w LS lub SF, znacznie uszczuplając swoje zasoby pieniężne. Teoretycznie organizacjom o małej liczbie członków lub małej aktywności powinien wystarczyć mniejszy magazyn, za który nie musiałyby płacić 65.000$. Jednak to jest tylko teoria. Praktyka pokazuje coś innego. Dość często trzeba czekać kilka lub kilkanaście dni, by opłacało się wywieźć pojazd z magazynu. Co za tym idzie, mały magazyn szybko się zapełnia, a szkoda pozbywać się dobrych aut za marne kwoty. Większy magazyn to nie od razu większe zarobki.

Oczywiście z pomocą przychodzi ulepszenie zwiększenia prowizji za auta eksportowane z 3% na 4% (no, ale na to potrzeba 2.500.000$ i 10.000 reputacji) oraz artefakty. Tak, na artefaktach da się uzbierać nawet 65.000$ dziennie, o ile członkowie organizacji zgodzą się za nie nie pobierać prowizji lub tylko niewielki procent (teraz zwykle jest to 90%).

Nie wiem skąd te (chyba nie zapowiedziane) podwyżki, ale podejrzewam, że zostały spowodowane chęcią ograniczenia ilości pieniędzy jakie trafiają do graczy i tym samym próbą naprawy ekonomii na serwerze. Bo taka jest prawda, że obecnie nie ma żadnego mechanizmu, który ograniczałby wypłaty w organizacjach. A szkoda, bo można byłoby zautomatyzować wypłaty bez niekontrolowanej ingerencji zarządów organizacji. Zdarzają się gracze, którzy nic lub niewiele robią, a otrzymują dziennie pełną wypłatę. Kto bogatemu zabroni? Organizacje kuszą wysokimi zarobkami (rzędu 80-90%, a czasem 100%), a potem narzekają, że  kasa odpływa i ciężko jest uzbierać na czynsz. Podwyżki czynszu prawdopodobnie miały wpłynąć na politykę wypłat w organizacjach, by obniżyć (i to najlepiej znacznie) prowizje dla członków. Tylko kto będzie tyrał za np. 50%, jeśli trafiają się często słabe wozy. Osobiście uważam, że teraz na naprawę ekonomii jest za późno. Ceny idą w górę,  na czym głównie cierpią nowi gracze.

TAK

Jeśli chodzi o nową działalność dla organizacji cywilnych. Rzeczywiście przydałoby się coś nowego. Jak już kiedyś pisałem, skoro import i eksport pojazdów został zapożyczony z GTA5O, czemu nie wziąć pomysłu na przemyt towarów? Bo to bardziej pasuje do organizacji przestępczych? Przecież import i eksport pojazdów to przecież nic innego jak kradzież aut, tylko w innym, bezpieczniejszym wydaniu. No tak, ale taka działalność wymagałby nowego magazynu, więc wiązałaby się z kolejnymi opłatami.

Albo zrobić totalną rewolucję i zrobić jeden rodzaj organizacji. Po co to dzielić na cywilne i przestępcze? Jedna reputacja, od której poziomu zależne byłyby kolejne ulepszenia i działania. Na DM byłaby większa konkurencja jeśli chodzi o strefy, bo trudniej byłoby utrzymać kilka lub kilkanaście na raz. Żadnych sojuszy i dogadywania się. Każdy każdemu wilkiem, a może nie wilkiem, bo to całkiem fajny zwierz, więc lepiej skurczybykiem, by nie powiedzieć bardziej dosadnie. Jeżeli ktoś nie lubi DM i napieprzania się z gangusami, unikałby stref, co zresztą teraz też zapewne czyni, by nie oberwać i nie zostać okradzionym lub nie mieć uszkodzonego importu lub eksportu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Przeglądając to forum akceptujesz Guidelines oraz Privacy Policy

Multi Theft Auto mta.paradise-rpg.pl
Team Speak 3 ts.paradise-rpg.pl
Discord discord.gg/KAnFbGy