Skocz do zawartości
Krzysztof_Kononowicz

[Propozycja] [Serwer] <realistyczna eksploatacja pojazdów>- <Hulson>

Rekomendowane odpowiedzi

Spoiler

Witajcie chciałbym wam zaprezentować mój dość rozbudowany pomysł, który wprowadzi do serwera nutkę realizmu 

Nick:Hulson
Czego dotyczy propozycja?: [Serwer]
Opis propozycji: samochód służy nam tak jak o niego dbamy.Ile razy widzicie, gościu wjeżdża w innego i zwykle uchodzi mu to płazem, a samochód jedzie sobie jakby nigdy nic.Ale dzięki temu pomysłowi to się zmieni.

PUNKT I

Konieczność zmiany oraz dolewania oleju do silnika.

Jak wiemy, samochód co jakiś czas musi mieć zmieniony olej, ponieważ jeżeli tego nie zrobimy będzie to w końcu zabójcze dla naszego silnika.Więc wychodzę z inicjatywą wprowadzenia, konieczności zmiany oleju w silniku co 3000-5000 km.Odbywało by się to u mechanika za drobną opłatą, oczywiście przy wymianie oleju zachodzi konieczność zmiany filtra oleju, jak i filtra paliwa.Jak wiemy samochód również w delikatnym stopniu zużywa ten olej to też będzie zachodzić konieczność dolewania oleju do silnika.Zakupić takowy produkt będziemy mogli również u mechanika w 1 litrowych bańkach, cenę ustali administracja.Wymiana dokonywała by się w następujący sposób:

-Zatrzymujemy pojazd

-gasimy silnik i zaciągamy hamulec ręczny

-otwieramy maskę samochódu

-podchodzimy na przód samochodu i przy pomocy trybu interakcji klikamy na silnik co spowoduje uruchomienie się animacji i dolanie właściwej ilości oleju

A oto kontrolka która będzie wskazywać, że zachodzi konieczność dolania oleju :

848320924_Kontrolka1.png.000d193503408e64072a70e524b4ff5c.png

PUNKT II

Zmiana akumulatora

Jak dobrze wiemy, gdy bateryjki naszego samochodu padną to jego odpalenie, a nawet (w przypadkach rozładowania do 0) niemożność dostania się do auta.Wymiana będzie dokonywana również u mechanika.Tutaj próg kilometrów nieco się zwiększa bo akumulator musiałby być wymieniany co 10k kilometrów.Jeżeli nie wymienimy go nasze auto zgaśnie a jego odpalenie będzie niemożliwe, co będzie skutkowało koniecznością wezwania pomocy drogowej ( kurła a mogłem wymienić ten akumulator teraz tyle cebulionów złodziejom trza dać).

Oto kontrolka, która będzie nam wskazywać, że nasz akumulator nie ma się już za dobrze :

745067060_kontrolka2.png.c26c32f3ac6f223021e4539041d519ec.png

PUNKT III

Konieczność, dbania o układ wspomagania kierownicy

Tutaj to krótka piłka, musimy robić naprawy tego układu co 3000-4000 km, jeżeli tego nie zrobimy nasz samochód będzie wolniej i gorzej skręcał.A kontrolka która będzie na to wskazywać będzie wyglądać następująco :

226833104_kontrolka3.png.7f923e3d36a6de7eacae2e229df851c6.png

PUNKT IV

Konieczność zmiany klocków i tarcz hamulcowych

Tutaj również nie będę się zbędnie rozpisywał, ponieważ nie ma to najmniejszego sensu.Wymiana klocków odbywała by się co 5000 km, a wymiana tarcz co 7000 km.Jeżeli nie zrobimy tego nasz samochód będzie strasznie słabo hamował, i jeśli nie zmienimy klocków nasze tarcze zużyją się dwa razy szybciej i na odwrót.Będzie również konieczność naprawy układu ABS, jeżeli tego nie zrobimy to również nasz samochód będzie gorzej hamował, a wymiana będzie odbywać się co 8000 km

Oto kontrolki, która będą nam to sygnalizować :

1539565588_kontrolka4.2.png.0b63c23c820a22d3d5a803d13388fe44.png

1956128348_kontrolka4.1.png.c67592800835a44abd73969584fecee9.png

No dobrze koniec rozpisywania się nad eksploatacją, teraz przyszedł czas na osoby taranujące, które myślą, że wszystko im wolno.

A więc, wiele razy widzimy jak jakiś CJ bądź troll wjeżdża w samochód innego gracza, a potem ucieka i zwykle nie spotyka go kara.Dzięki tej propozycji wszystko się zmieni.Otóż rozpiszę się tutaj z co się będzie działo, gdy taka sytuacja zajdzie.

Jeżeli pojazd uderzy w inny pojazd w tych granicach kilometrowych ( 5-30 km/h ) w samochodzie ulegnie uszkodzenie tylko blacha samochodu co nie będzie wiązać się z większymi kosztami.

Jeżeli pojazd uderzy w inny pojazd w tych granicach kilometrowych (31-50 km/h) w samochodzie może ulec uszkodzeniu chłodnica, jak i silnik co może spowodować uszkodzenie silnika i zatrzymanie pojazdu.Jak w pierwszym punkcie również uszkodzeniu ulegają blachy.Kierujący pojazdami tracą przytomność na 3 minuty.To może pomoc policji w złapaniu sprawcy.

Jeżeli pojazd uderzy w inny pojazd w tych granicach kilometrowych (51-80 km/h) w samochodzie uszkodzeniu może ulec, układ zawieszenia, jak i układ hamulcowy, uszkodzenie silnika i wyciek oleju, uszkodzenie układu kierowniczego.kierujący pojazdami tracą przytomność na 5 min

Jeżeli pojazd uderzy w tych granicach kilometrowych (91-140 km/h) tutaj wiele się nie zmienia, tylko wydłuża się nieprzytomność do 8 min

Jeżeli pojazd uderzy w tych granicach kilometrowych ( X>141 km/h) samochód jest kompletnie zniszczony i nadaje się na zezłomowanie, bądź jego naprawa będzie wynosić 1/2 ceny katalogowej

Oto co proponuje co o tym myślicie? 

Spoiler

• Lubię To 3
  • Kocham To 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo fajne wykonanie , aż cię podziwiam ale moim zdaniem za bardzo wdraża się tutaj życie realne, aż żal mi dać nie ponieważ jest to za********e wykonane , ja bym tutaj pozostawił tylko niski poziom akusów oraz dolewanie oleju co 2-3 k kilometrów . Ale generalnie To na TAK 😄 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No propozycja ładnie napisana, lecz czy nie za dużo RP? Wkoncu to serwer RPG a i tak dużo elementów już jest RP. 

Jestem na tak 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo ciekawy pomysł, lecz wymaga lekkiego dopracowania, przypuśćmy, że zostało to wprowadzone na serwer i ktoś z taranuję Cię z wysoką prędkością niszcząc twój drogi pojazd. I co w takiej sytuacji? Mam zapłacić połowę ceny fabrycznego pojazdu za to, że ktoś rozwalił mi pojazd, tego się obawiam. Generalnie świetny pomysł, ale tutaj musiałoby zaistnieć coś takiego jak ubezpieczenie lub coś takiego  PS Kolejny pomysł na biznes!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomysł o ile się nie mylę jest podebrany z innefo serwera, lecz mogę się mylić. 

Co do wprowadzenia tego na serwer, to jestem w 100% na tak. Urozmaicenie rozgrywki dla posiadaczy aut - bardzo fajne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No jako pomysł to to świetne, widzę że się postarałeś. Sam pomysł jest fajny ale te cenniki i częstotliwość zniszczeń. Bo różnie bywa że nie wychamujemy. Według mnie może być to utrapienie dla kierowców, sam bym się irytowal. Pomysł ok ale patrząc na to jako kierowca to takie 50/50. Bo zauważmy że już zniszczne silnika jest mega utrapieniem, pomoc drogowa nie wyrabia a co dopiero by takich możliwościach zniszczenia. Jak już mówiłem pomysł jest naprawdę świetny ale spójrzmy też jako kierowca. 

#edit i jesteś taki argument że lepsze było bo to na serwerach RP a nie RPG. 

Edytowane przez Topek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi