Skocz do zawartości
... wszystkich graczy na naszych serwerach

San News | Tajemnicze Las Brujas - Miasteczko nawiedzone przez duchy?

Rekomendowane odpowiedzi

sZdkoGx.png
nKFNX7c.png
Witajcie kochani czytelnicy. W dzisiejszym artykule chciałbym przybliżyć znaną mi część historii miasteczka jak i personalne odczucia po przebytej tam nocy i dniu. 
Zachęcam do przeczytania artykułu jak i oceny go.
Od dawien dawna, z dziada pradziada w wielu rodzinach zamieszkujących Bone County rodzice przekazywali dzieciom, coby nie odwiedzały Las Brujas. Jest to opuszczone miasteczko położone w samym sercu El Castillo Del Diablo, co z hiszpańskiego tłumaczone oznacza nic innego jak zamek diabła.
Jako reporter poważanej redakcji San News postanowiłem wybrać się w te niebezpiecznie tereny i spędzić tam chwilę, zbierając informacje na temat miasteczka.
DDc48ZJ.png
dGacVsu.png
(Archiwalne zdjęcie przedstawiające miejsce kultu, fot. prywatne archiwum)

Czym właściwie jest Las Brujas, zapytacie moi drodzy?
Jest to piękne, aczkolwiek niebezpieczne miasto na uboczu, które położone jest nieopodal zjazdu z The Sherman Dam. Jadąc z owej tamy w stronę Fort Carson, zaraz za zjazdem trzeba skręcić w lewo na polną drogę. Tamtędy dojedzie się do Las Brujas, czyli Miasta Duchów. Zapewne zastanawia Was, czemu napisałem, iż jest to niebezpieczne miejsce na wypady. Postaram się to wytłumaczyć Wam w kolejnej części krajoznawczego artykułu.
Jak sama nazwa wskazuje, miasteczko to jest nawiedzone przez duchy. Postanowiłem w bliskiej okolicy rozbić swój namiot i spędzić noc, obserwując owo miejsce. Co się działo? O tym już zaraz.

ADAMs27.png
(Opuszczony saloon - miejsce spotkań społeczeństwa. Fot. Redakcja)

Teraz przejdźmy trochę do teraźniejszości. Wybrałem się na spacer po miejscowości. Jest wiele rzeczy, które mnie zaskoczyły, jedną z nich jest stan, w jakim zachowały się budynki.
Otóż są one w bardzo dobrym stanie technicznym. Wiadomo, czas robi swoje, aczkolwiek jak na tak stare miasteczko, jakim jest Las Brujas, to naprawdę jest dobrze. Dowodem niech będzie powyższe zdjęcie, na którym widać dawny saloon, dzisiaj nazwalibyśmy to raczej pubem. Szyby w większości okien są nienaruszone, drzwi w stanie niemal idealnym. Postanowiłem wejść do środka i zaskoczyło mnie to, iż nadal za ladą są kufle do piwa. Alkoholu oczywiście brak, zostało się kilka pustych butelek. Przyglądając się im, można dojść do wniosków, że to raczej pozostałości po dzikich imprezowiczach, niż dawnych mieszkańcach miasteczka.

lKBMWhk.png
(Wjazd do miasta zablokowany zasiekami i starym wrakiem. Fot. Redakcja)

Pierwsze co zastanawia człowieka po dojechaniu do Las Brujas, to po co te zasieki na wjeździe, po co wrak i widoczna w tle naczepa? Zadałem takowe pytanie do Sheriff Office w El Quebrados. Z informacji, które otrzymałem, przeszkody te postawiło hrabstwo, ponieważ nielegalnie zbierali się tam młodzi ludzie. Ponoć pomogło, ale nie potwierdził mi tego nikt z urzędu. Spacerując po miasteczku, zauważyłem dość świeże ślady opon, jakby motocrossem ktoś jeździł, ale również czymś większym. Zachodząc miasto od strony wody, zauważyć można jakąś szklarnię. Postanowiłem zakraść się i zrobić kilka zdjęć. Jedno z nich publikujemy poniżej. Jest to najprawdopodobniej nielegalna plantacja marihuany. Czyli potwierdziło się to, co przypuszczałem poprzedniej nocy.

kliXTxb.png
(Wspomniana hodowla marihuany. Fot. Redakcja)

Jak wspomniałem w pierwszym akapicie tego krajoznawczego artykułu, coś działo się w nocy. Siedząc spokojnie obok namiotu, nagle usłyszałem dźwięk dwóch silników. I na pewno nie były to żadne duchy czy pojazdy widmo, o których mówią legendy.
Auta dojeżdżając do Las Barrancas wyłączyły światła, jedynym źródłem jasności została latarka niesiona przez rychłego człowieka, który wysiadł z jednego pojazdu. Podjechali oni do ruin banku. Po chwili, z drugiej strony, podjechało drugie auto. Wysiadło z niego dwóch mężczyzn w garniturach. W ręku mieli walizkę, którą przekazali jednemu z gangsterów, po czym inny z pierwszej grupy przeładował torby podróżne do pojazdu tych drugich. Wyglądało to jak nielegalna transakcja, dlatego nie zrobiłem żadnego zdjęcia, siedziałem przestraszony i się nie ruszałem.

xt8tmP7.png
(Las Brujas. Fot. Redakcja)

Miasto to może i kiedyś było uznawane za nawiedzone przez duchy. Bardzo możliwe, że półświatek przestępczy wykorzystał krążącą wśród mieszkańców legendę i uznał Las Brujas za świetne miejsce do prowadzenia interesów jak i do hodowli marihuany. Co na to Sheriff Office? Zadałem to pytanie lokalnemu szeryfowi, do tej pory nie dostałem odpowiedzi. Kto wie, może to wszystko organizowane jest za cichą zgodą stróżów prawa? Mam nadzieję, że po publikacji tego artykułu, coś ruszy się w tej sprawie. 
Miasteczko ma swój urok, mogłoby się cieszyć wzięciem, po zainwestowaniu niezbyt małej sumy pieniędzy, byłoby świetnym skansenem, punktem turystycznym hrabstwa Bone County. Ale jak wiadomo, potrzeba do tego chęci. Gdy są tam kręcone nielegalne interesy, najpewniej za zgodą lokalnych stróżów prawa - to ciężko będzie coś z tego cokolwiek zrobić. A szkoda.

**U dołu artykułu widnieje podpis autora: Mr. X**

PXYxFyM.png

Autor: @Bosik
Grafika: @BebokZPolski

Edytowane przez Bosik
  • Lubię To 2
  • Kocham To 5
Odnośnik do odpowiedzi
  • Bosik zmienił tytuł na San News | Tajemnicze Las Brujas - Miasteczko nawiedzone przez duchy?
7 minut temu, Jurandovsky napisał:

tak myślałem właśnie, że sapd swoje saldo zawdziecza jakims cichym transakcjom robionym na lewo... dobrze ze to @Bosik odkryłeś kocham cie

Ciicho. Nie mów, że to Ja bo mnie jeszcze zabiją te osoby co ich nakryłem. Dlatego taki podpis, co by sie nie skapnęli!

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając to forum akceptujesz Regulamin oraz Polityka prywatności

Multi Theft Auto mta.paradise-rpg.pl
Team Speak 3 ts.paradise-rpg.pl
Discord discord.gg/KAnFbGy