Skocz do zawartości
... wszystkich graczy na naszych serwerach

San News | Przestępczość na terenie stanu San Andreas - Ponownie w szczytowej formie od ostatnich miesięcy


Rekomendowane odpowiedzi

cjP7ZgJ.png

nKFNX7c.png

Aktualne czasy nie należą do spokojnych, często przechodząc sobie wzdłuż drogi, możemy zostać napadniętymi. Według nowego raportu od Federalnego Biura Śledczego wskaźnik przestępczości na terenie stanu San Andreas wzrósł o nawet 16%.

obraz.png.6654ef8431307312ce398996be731c79.png

W raporcie został także sprawdzony aspekt uczestnictwa w popełnianiu tych przestępstw przez organizacje przestępcze. Okazuje się, że prezencja bardziej zorganizowanych przestępców zmniejszyła się bardzo mocno w porównaniu do poprzednich miesięcy. Jednak nie oznacza to ich zniknięcia, występują tylko coraz częściej możemy spotkać sytuacje pluralizmu organizacji przestępczej gdzie na terenie Los Santos szacuje się, że posiadamy około 45 organizacji przestępczych. Najbardziej niebezpiecznymi z nich aktualnie są:

 • Almighty Saints
 • Front Hood Compton Crips
 • Rollin Heights Ballas
 • Tambov Gang

Oczywiście każda z tych organizacji może upaść jak to działo się wcześniej. Albo zostanie wyparta przez inny „gang”, który zdobędzie kontrole nad wschodnim wybrzeżem Los Santos.

ZQbO3BI.png

W najdziwniejszej sytuacji za to spotkały się najbardziej dochodowe przedsiębiorstwa, które były najchętniej napadane. W ostatnim czasie liczba napadów na placówkę Banku w Los Santos znajdującej się na alei gwiazd, jak i na jubilera spadła o 100% wraz z początkiem Kwietnia.

Za to aktualne organizacje przestępcze przerzuciły się mniejsze cele a mowa o sklepach na wschodnim wybrzeżu Los Santos, z czego najchętniej napadanym miejsce jest sklep w pobliżu Skateparku. Także zauważono dalsze występowanie włamań do magazynu na skrzyżowaniu San Andreas BLVD  i Washington St.

W raporcie wskazano, że jednym z aktualnie najbardziej dochodowych działań, jakie wykonują gangi jest uprawa i produkcja narkotyków. Najchętniej uprawiana jest Marihuana, która dzięki swoim niskim wymaganiom może być hodowana w ukryciu w specjalnie przygotowanych mieszkaniach. FBI uznało, że najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest prowadzenie działań ofensywnych przez lokalne jednostki policji w celu zniszczeniu takowej uprawy, kiedy podejrzewa się, że w danym mieszkaniu znajduje się plantacje tego narkotyku.

gN3Qh1U.png

Udało nam się spotkać z członkiem jednej z organizacji przestępczych kontrolujących wschodnie wybrzeże Los Santos. Zdecydował się on na zachowanie pełnej anonimowości, więc nie możemy pokazać w pełni jego wizerunku, bądź podać jego danych. Jednak jego wypowiedź może przybliżyć sytuacje jaka jest aktualnie w Los Santos.

 Qv6jORZ.png

R - Redaktor  G - Gangster

R: Witam, Pressman George Bradshaw znany pod pseudonimem redaktorskim CloakeR. Jak rozumiem chce pan zachować anonimowość w wywiadzie, tak?
G: Miło Cię widzieć, uhm. Wolałbym być tutaj anonimowy jak mówisz.
R: Dobrze, możesz przynajmniej pochwalić się, do jakiej organizacji należysz, czy wolisz tego nie przekazywać naszym czytelnikom?
G: W tym świecie chce zostać anonimowym, ale zapewne czytelnicy mogą skojarzyć nas z niebieskimi barwami.
R: Czyli jak rozumiem do identyfikacji siebie na terenach stosujecie elementy ubioru?
G: Elementy ubioru, graffiti, kolory naszych aut.
R: Fascynujące, jak oceniasz aktualną sytuację pod względem bezpieczeństwa na wschodnim wybrzeżu Los Santos. Poleciłbyś przyjechać tam komuś tak samo jakby pojechał do centrum miasta?
G: Tamte tereny słyną z hodowania różnych typów narkotyków, strzelanin pomiędzy wrogimi barwami. Słuchaj, jeśli wjeżdżasz tam jako szemrany cywil, to możesz się liczyć ze straceniem głowy. Nie żartuje.
R: Nie brzmi to dobrze w mojej opinii dla przeciętnego zjadacza chleba. A co z lokalną policją?
G: Myślisz, że jeden radiowóz departamentu zdziała coś tam?
R: Też fakt, choć nie oznacza to, żeby cały departament zrezygnował z działań na takim terenie, nie uważasz?
G: Departament może pogonić ludzi za przekroczenie prędkości na Rainbow BLVD, czujesz to? Jak tutaj przyjedzie dwadzieścia czy trzydzieści jednostek departamentu i tak tam nic nie zdziała, jesteśmy zbyt brutalni i celni.
R: Mogłoby to tłumaczyć aktualną sytuację. Chciałbym jeszcze zapytać o stabilność w walkach, a dokładniej o tworzących się tam gangach bądź innych formach zorganizowanej przestępczości. Jak często może pojawić się sytuacja, że jeden gang nagle może wykosić inne gangi albo powstanie kolejny.
G: Nie mam bladego pojęcia jak Ci na to odpowiedzieć redaktorze, jest to duża szansa, że powstanie kolejna grupa, ale pamiętaj, że jeśli gang zostanie pozbawiony głowy, przejmie jego role kolejna osoba. To przechodzi z pokolenia na pokolenie, ludzie nie odejdą od tego.
R: Hmm, można powiedzieć, że zorganizowana przestępczość na wschodnim wybrzeżu to nie wymysł dzisiejszego wieku a posiada swoje dalsze korzenie?
G: Zawsze z pokolenia na pokolenie przychodzi coś nowego. Wszystko ze starszych lat jest odnawiane, to jak tradycja w twojej rodzinie. Niektóre grupy są od kilkudziesięciu lat ze swoją tradycją. Nikt Ci tego nie przerwie, ciągniesz to od lat.
R: Hmm, tak zapytam, choć nie chciałbym pana urazić. Czy najczęściej dołączają osoby o niskim stanie majątkowym do takich gangów. Czy jest na odwrót?
G: Pewnie że ludzie dołączają co nie mają kasy, wszyscy po to tutaj są. Tak jak ty pracujesz i robisz ze mną wywiad, chcesz żebyś coś jednak za to dostał.
R: Dobrze, dziękuje panu za tak wyczerpujący ten temat wywiad. Chciałby pan coś dodać od siebie?
G: Uważajcie na swoje głowy, noście je nisko.

4a5dOE9.png

Jak widać sytuacja w Los Santos nie należy do kolorowych, zdecydowaliśmy również o zapytanie dowódcy powstałej jednostki do walki z przestępczością zorganizowaną a dokładniej Inteligence Service z San Andreas Police Department.

Qv6jORZ.png

R - Redaktor  DD - Dowódca Dywizjonu

R: Witam pana, Pressman George Bradshaw znany pod pseudonimem redaktorskim CloakeR. Mógłby pan się przedstawić naszym czytelnikom czy też wolałby pan zachować anonimowość dla pana bezpieczeństwa?
DD: Witam czytelników San News! Z tej strony Lieuthenant I szaj, znany również jako Division Commander Intelligence Service.
R: Dziękujemy, więc mógłby pan, opisać na czym polega praca Inteligence Service?
DD: Jasne, mogę. Intelligence Service jest podzielony na dwa departamenty - V Department oraz IX Department. Ten pierwszy zajmuję się zwalczaniem grup przestępczych, sprawdzaniem lokalizacji plantacji, czy też zatrzymywanie osób poszukiwanych zagrażających społeczności. IX Department z kolei to wydział wewnętrzny. Ma On za zadanie kontrolować funkcjonariuszy departamentu podczas ich służby, jednakże są oni podzieleni na ujawnionych i nieujawnionych. Ci pierwsi w głównej mierze robią kontrole Dywizjonowe, Testy, bądź zwykle kontrolę, a Ci drudzy pilnują, czy dany funkcjonariusz nie odwala, będąc cały czas incognito.
R: Czyli można powiedzieć, że pana dywizjon nie tylko zwalcza przestępczość na terenie stanu San Andreas, a także kontroluje działania funkcjonariuszy departamentu?
DD: Dokładnie tak jak powiedziałeś!
R: Fascynujące, mówiąc o samej przestępczości to jak wygląda dla Inteligence Service, sytuacja na wschodnim wybrzeżu Los Santos, które słynie z przestępczości zorganizowanej?
DD: Sytuacja na wschodnim wybrzeżu Los Santos względem służby Intelligence Service wygląda według Mnie, jak i innych osób pracujący dla dywizjonu dość dobrze. Z większością organizacji żyjemy w zgodzie, a organizacje, które zaczynają zagrażać bezpieczeństwu funkcjonariuszy, jak i mieszkańcom są przez nas neutralizowane.
R: Rozumiem, czyli można powiedzieć, że Inteligence Service stara się podejść do problemu organizacji przestępczych w drodze dyplomacji i pokojowych prób rozwiązania problemu, tak?
DD: W pewnym sensie tak. Jeżeli organizacje te są pokojowo nastawione to my również będziemy dla nich łaskawi, jednakże jeżeli organizacje zaczynają odwalać względem San Andreas Police Department to będziemy w pewnym sensie likwidować, dopóki nie przestaną kozaczyć i nie ustawią się w szereg.
R: W mojej opinii jest to znacząca zmiana w porównaniu do poprzednich działań departamentu wobec tego problemu. Byłby pan w stanie pochwalić się wyposażeniem, jakie posiada Inteligence Service? Czy też lepiej byłoby nie przekazywać niektórym osobą, co ich możesz spotkać w kontakcie z wami.
DD: Lepiej dla Nas, byśmy tego nie pokazywali, gdyż jest to ściśle tajne. Nie chcemy, by o wyposażeniu wiedziały osoby trzecie.
R: Oczywiście, dziękuje panu za ten wywiad. Chciałby pan coś dodać od siebie dla naszych czytelników?
DD: Również dziękuje za pytania! Chciałbym pozdrowić naszą kochaną frakcje San Andreas Police Department jak i wszystkich graczy serwera. Oby nasze relacje były jak na najlepszym poziomie.

PXYxFyM.png.907880090dae4c958b53c4f864b35d6e.png

Jak widać przestępczość na terenie San Andreas jest zjawiskiem, z którym nigdy się nie pożegnamy. Zostaje nam tylko kupić broń do obrony własnej, płacić podatki i uważasz po której stronie chodnika chodzimy, bo to my możemy stać się celem jakiejś osoby, która nie będzie miała do nas miłych zamiarów.

(OOC)
Autor: @CloakeR
Grafika: @BebokZPolski
Korekta: @BebokZPolski
Gangster: @bubblegum

Dowódca IS: @szaj

 • Lubię To 1
 • Kocham To 6
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając to forum akceptujesz Regulamin oraz Polityka prywatności

Multi Theft Auto mta.paradise-rpg.pl
Team Speak 3 ts.paradise-rpg.pl
Discord discord.gg/KAnFbGy