Skocz do zawartości
... wszystkich graczy na naszych serwerach

[ODRZUCONE] [Serwer] Skarga na Matthew_Cortez

Rekomendowane odpowiedzi

Twój nick:MlecznyPL21
Nick oskarżonego oraz jego link do konta (jeżeli posiada): Matthew_Cortez
Data wydarzenia:26:03.2021
Opis zdarzenia: Dnia 26.03.21r. doszło do festiwalu przestępstw przez sapd na mojej osobie. "Funkcjonariusz "zatrzymał mnie, wymierzył do mnie z broni i kazał wysiąść z samochodu. Już wtedy popełnił pierwsze przestępstwo, łamiąc art.10 ust.6 regulaminu SAPD, który mówi o tym że obroni palnej można użyć tylko wtedy gdy innego środki były niewystarczające. Nie wykazywałem żadnej agresji wobec SAPD, ponadto przez ostatni rok nie byłem osobą karaną więc uważam że "funkcjonariusz" w tej sytuacji złamał wcześniej wspomniany artykuł. Następnie pomimo wielu próśb policjant nie wylegitymował się i nie podał powodu zatrzymania przekraczając swoje obowiązki służbowe i łamiąc kolejne prawo( 0 RP tak btw).Jednocześnie złamał art 9 ust. 1oraz art. 1 ust.5 gdyż nie zachował się w sposób reprezentatywny i godny. Wszystko to doprowadziło że w sposób rażący policjant złamał art.1 ust. 3 gdyż nie zastosował się do przestrzegania regulaminu frakcji. Uznałem całą sytuacje za napaść zbrojną na moją osobę i podjąłem nieudaną próbę ucieczki. Zostałem skazany za wykroczenia A05,J02 i D07. Tutaj policjant po raz kolejny przekroczył swoje uprawnienia i skłamał gdyż tylko D07 można było tutaj zastosować. Ucieczka była jak najbardziej wskazana gdyż zostałem napadnięty przez zamaskowanego osobnika który nie chciał się wylegitymować i mierzył bezprawnie do mnie z broni, a natomiast A05 to już całkowicie za przeproszeniem " z du*y wyjęte" i wwalone na siłę. Na koniec poinformowałem przestępcę że będę pisał skargę a on nie chciał podać swojego nicku.
Dowody i coś od siebie:

[2021-03-26 13:42:16] [Output] : [?] Nieznajomy 0_RMLV: *MEGAFON* TU SAPD! Zjedź na pobocze, zgaś silnik i oczekuj na dalsze polecenia!
[2021-03-26 13:42:40] [Output] : [?] Nieznajomy 0_RMLV: wysiadaj z rękoma w górze
[2021-03-26 13:42:46] [Output] : [37] MlecznyPL21: powood zaxtrzymania?
[2021-03-26 13:42:52] [Output] : [?] Nieznajomy 0_RMLV: wysiadaj to sie dowiesz
[2021-03-26 13:43:01] [Output] : [37] MlecznyPL21: prosze dokoac procedury legitymowania
[2021-03-26 13:43:09] [Output] : [37] MlecznyPL21: i zachowywac sie zgodnie z prawem
[2021-03-26 13:43:11] [Output] : [?] Nieznajomy 0_RMLV: Wysiadaj
[2021-03-26 13:43:18] [Output] : [37] MlecznyPL21: prosze zachowywac sie zgodnie z prawem
[2021-03-26 13:43:25] [Output] : [37] MlecznyPL21: przedstawic sie i podac powod
[2021-03-26 13:43:45] [Output] : [?] Nieznajomy 0_RMLV: Wysiadaj z pojazdu bo zaraz inaczej pogadamy
[2021-03-26 13:43:57] [Output] : [37] MlecznyPL21: w mojej ocenie lkamie pan regulamin frakcjio
[2021-03-26 13:43:57] [Output] : [207] Kenazi: to previon xD
[2021-03-26 13:44:12] [Output] : [37] MlecznyPL21: prosze opuscic bron gdyz nie ma pan rpawa jej uzyc
[2021-03-26 13:44:32] [Output] : [37] MlecznyPL21: na podstawie rozdziailu 10 moze pan uzyc broni palnej gdy wykorzystanie inncyh srodkow jest niew
[2021-03-26 13:44:36] [Output] : [37] MlecznyPL21: niewystarczajace
[2021-03-26 13:44:42] [Output] : [37] MlecznyPL21: wzywam do zahcowania zgodnego z prawem
[2021-03-26 13:45:22] [Output] : [PRAWO JAZDY NA 24H] Dla przystojniaczek od eswu. z powodu Celowy vdm
[2021-03-26 13:45:23] [Output] : [79] Quizorrek: czekaj
[2021-03-26 13:45:27] [Output] : [BŁĄD] Twój silnik zgasł przez zły stan.
[2021-03-26 13:45:34] [Output] : [79] Quizorrek: siadaj do mnie
[2021-03-26 13:45:41] [Output] : [BLOKADA CZ. GŁOSOWEGO NA 7D] Dla przystojniaczek od eswu. z powodu Obraza gracza
[2021-03-26 13:45:51] [Output] : [BŁĄD] Twój silnik zgasł przez zły stan.
[2021-03-26 13:45:52] [Output] : [37] MlecznyPL21: prosze nie taranowac mojego pojazdu
[2021-03-26 13:45:55] [Output] : [OBRAŻENIA] Matthew_Cortez zadał/a tobie 18.75 obrażeń (M4) (Głowa)
[2021-03-26 13:45:55] [Output] : [INFORMACJA] Niezastosowanie się do blokady wyjścia podczas DM karane jest automatycznym banem.
[2021-03-26 13:45:55] [Output] : [OBRAŻENIA] Matthew_Cortez zadał/a tobie 18.75 obrażeń (M4) (Głowa)
[2021-03-26 13:45:57] [Output] : [OBRAŻENIA] Matthew_Cortez zadał/a tobie 18.75 obrażeń (M4) (Głowa)
[2021-03-26 13:45:57] [Output] : [OBRAŻENIA] Matthew_Cortez zadał/a tobie 18.75 obrażeń (M4) (Głowa)
[2021-03-26 13:45:58] [Output] : [OBRAŻENIA] Matthew_Cortez zadał/a tobie 18.75 obrażeń (M4) (Głowa)
[2021-03-26 13:45:58] [Output] : [OBRAŻENIA] Matthew_Cortez zadał/a tobie 18.75 obrażeń (M4) (Głowa)
[2021-03-26 13:45:59] [Output] : [OBRAŻENIA] Matthew_Cortez zadał/a tobie 18.75 obrażeń (M4) (Głowa)
[2021-03-26 13:45:59] [Output] : [OBRAŻENIA] Matthew_Cortez zadał/a tobie 18.75 obrażeń (M4) (Głowa)
[2021-03-26 13:46:00] [Output] : [ATAK] Zostałeś/aś zabity/a przez Matthew_Cortez
[2021-03-26 13:46:10] [Output] : ** informuje ze lwasnie stracil pan [race ** (( MlecznyPL21 ))
[2021-03-26 13:46:17] [Output] : [50] NaZi: serio
[2021-03-26 13:46:27] [Output] : ** prosze o padnie nicku gdyz bede skladal skarge ** (( MlecznyPL21 ))
[2021-03-26 13:46:32] [Output] : [?] Nieznajomy 0_RMLV: teraz ci wszystko przedstawie

Liczę że rozpatrujący skargę wykaże się profesjonalizmem, a "policjant" w sposób natychmiastowy zostanie zwolniony ze służby gdyż w mojej ocenie nie nadaje się do pracy w tej formacji.

Edytowane przez MlecznyPL21
  • Zabawne 3
  • Kocham To 1
Odnośnik do odpowiedzi
  • MlecznyPL21 zmienił tytuł na [Serwer] Skarga na Matthew_Cortez
  • Global Moderator

Lol, nie prościej było wyjść z pojazdu, wykonać polecenia funkcjonariuszy a potem wyjaśnić dlaczego zostałeś zatrzymany? Jedynie za utrudnianie aresztowania mogłeś zostać zatrzymany i ewentualnie status 6/6 jak go miałeś.

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
9 minut temu, Norberto napisał:

Lol, nie prościej było wyjść z pojazdu, wykonać polecenia funkcjonariuszy a potem wyjaśnić dlaczego zostałeś zatrzymany? Jedynie za utrudnianie aresztowania mogłeś zostać zatrzymany i ewentualnie status 6/6 jak go miałeś.

Czyli co policjant może łamać regulaminy, a ja mam na to "machnąć ręką" i się podporządkować? A jak ja coś zrobiłem to od razu m4, kajdany i jail na 2 h? Czy ja jestem gorszy niż ten pseudo "policjant-przestępca"? Bo w tej chwili czuję się dyskryminowany przez Pana Moderatora.

To "policjant" jako pierwszy zaczął wobec mnie czynności, więc powinien jako pierwszy dopełnić swoich obowiązków służbowych.

• Lubię To 1
Odnośnik do odpowiedzi
  • Global Moderator
Teraz, MlecznyPL21 napisał:

Bo w tej chwili czuję się dyskryminowany przez Pana Moderatora.

Aktualnie rozmawiam z tobą jako członek zarządu frakcji.

Chodzi mi o to, że skoro policjant wydaje ci polecenia(do czego jest uprawniony) to wypadałoby się podporządkować a potem zapytać dlaczego zostałeś zatrzymany. 

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie to "policjant" jako pierwszy zaczął wobec mnie czynności, więc powinien jako pierwszy dopełnić swoich obowiązków służbowych. Po drugie ciężko się podporządkować kiedy policjant bezprawnie celuje ci m4 w głowę. Przypominam że dalej nie widzę uzasadnienia użycia broni palnej wobec mnie, gdyż artykuł 10. ust. 6 mówi jasno że można jej użyć tylko wtedy gdy siły i środki są niewystarczające lub sytuacja tego wymaga.

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze, czy jak antyterroryści lub policjanci pod przykrywką, okazują ci legitymację podczas zatrzymania? Jeśli tak uważasz to obejrzyj jakieś dokumenty na ten temat bo ewidentnie nie wiesz na czym się świat kręci 

Dokonałem na Tobie zatrzymania z racji statusu poszukiwania 6/6 do czego jestem uprawniony jako funkcjonariusz Intelligence Service, jest o tym zapis w regulaminie fralcki i regulaminie IS. 

Ty zacząłeś wymyślać zeby podać ci Powód zatrzymania, a ja nie będę Ci czegoś tłumaczył gdy siedzisz w pojeździe z włączonym silnikiem, dlatego wyrazilem się jasno, wyjdź z pojazdu i wszystko sobie wyjaśnimy, w tym czasie poprosiłem o asystę, zjawił się funkcjonariusz @GreQktóry razem ze mną próbował Cie przekonać do wyjścia.

Ty na całą sytuację miałeś wywalone, i w pewnym momencie poprostu ruszyłeś do ucieczki co jakiś czas się zatrzymując i mówiąc że to bezprawne, niestety na Twoje nieszczęście mamy prawo do wykonywania takich czynności i wszystko było zgodne z regulaminem. Zostałeś zatrzymany z powodu 6/6 + nie wykonywanie poleceń funkcjonariusza + ucieczka przed SAPD. Ja Cie przekazałem sheriff office który reprezentował @Limitowany1999

Pozdrawiam, i czekam na wypowiedź @Norberto

W razie wątpliwości co do czynności z użyciem broni palnej, proszę o wypowiedź @Parachuteoraz @Avilleni przedstawienie zasad taktyki szarej. 

• Lubię To 2
  • Kocham To 1
Odnośnik do odpowiedzi
  • Global Moderator

Funkcjonariusz jednostki Intelligence Service nie będzie się z Tobą bawił. Jesteś poszukiwany w stanie San Andreas to zastosował na Tobie taktykę szarą. Nie wykonywałeś jego poleceń to otworzył ogień, miał do tego pełne prawo będąc na służbie dywizjonu.

• Kocham To 1
Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
50 minut temu, Matthew_Cortez napisał:

Po pierwsze, czy jak antyterroryści lub policjanci pod przykrywką, okazują ci legitymację podczas zatrzymania? Jeśli tak uważasz to obejrzyj jakieś dokumenty na ten temat bo ewidentnie nie wiesz na czym się świat kręci 

Dokonałem na Tobie zatrzymania z racji statusu poszukiwania 6/6 do czego jestem uprawniony jako funkcjonariusz Intelligence Service, jest o tym zapis w regulaminie fralcki i regulaminie IS. 

Ty zacząłeś wymyślać zeby podać ci Powód zatrzymania, a ja nie będę Ci czegoś tłumaczył gdy siedzisz w pojeździe z włączonym silnikiem, dlatego wyrazilem się jasno, wyjdź z pojazdu i wszystko sobie wyjaśnimy, w tym czasie poprosiłem o asystę, zjawił się funkcjonariusz @GreQktóry razem ze mną próbował Cie przekonać do wyjścia.

Ty na całą sytuację miałeś wywalone, i w pewnym momencie poprostu ruszyłeś do ucieczki co jakiś czas się zatrzymując i mówiąc że to bezprawne, niestety na Twoje nieszczęście mamy prawo do wykonywania takich czynności i wszystko było zgodne z regulaminem. Zostałeś zatrzymany z powodu 6/6 + nie wykonywanie poleceń funkcjonariusza + ucieczka przed SAPD. Ja Cie przekazałem sheriff office który reprezentował @Limitowany1999

Pozdrawiam, i czekam na wypowiedź @Norberto

W razie wątpliwości co do czynności z użyciem broni palnej, proszę o wypowiedź @Parachuteoraz @Avilleni przedstawienie zasad taktyki szarej. 

Po pierwsze oczywiście że policjant nieumundurowany i działający pod przykrywką musi się wylegitymować gdyż e innymi wypadku nie da się stwierdzić czy jest policjantem xd( troszkę myślenia). 

Po 2 proszę mi pokazać gdzie na forum jest udostępniony regulamin is( jeżeli nie jest udostępniony publicznie to jest bezprawny) i podać artykuł w regulaminie sapd który mówi o tym ze is podczaszy wykonywania czynności może łamać prawo.

Po 3 tak jak pisałem nie jestem osobą powszechnie karaną, nie miałem złych zamiarów, nie należę do organizacji przestępczej więc nie miałeś prawa użyć broni palnej wedle artykuły 10 ust.6 regulaminu sapd.

Po 4 nie uważam że nieprzyjęcie, bezpodstawnego mandatu jest przestępstwem na 6 gwiazdek. Mówię bezpodstawnym dlatego że na forum nie ma udostępnionego krd więc skąd mam wiedzieć gdzie mogę parkować, z jaką prędkością jeździć itd. Tu po raz kolejny sapd działa bezprawnie gdyż jak można wlepiać ludziom mandaty za łamanie krd gdy takiego kodeksu nie ma .

Po 5 według taryfikatora każdy poszukiwany ma prawo oddać się dobrowolnie w ręce policji, więc jak miałem się oddać jak zostało mi to uniemożliwione.

38 minut temu, Avillen napisał:

Funkcjonariusz jednostki Intelligence Service nie będzie się z Tobą bawił. Jesteś poszukiwany w stanie San Andreas to zastosował na Tobie taktykę szarą. Nie wykonywałeś jego poleceń to otworzył ogień, miał do tego pełne prawo będąc na służbie dywizjonu.

Ojojoj chyba pan moderator musi się dokształcić w tym co to jest szara taktyka 🙂 

Odnośnik do odpowiedzi

Uświadom sobie, że żadne działanie nie było bezprawne, miałeś 6/6 i w tym wypadku jesteś z automatu na celowniku dywizjonu IS, nieważne czy jesteś nie karany czy nawet prezydentem, jesteś poszukiwany i od tego jesteśmy żeby doprowadzić Cie do aresztowania. 

W momencie gdybyś się podporządkował, skończyło by się na 60 minutach za 6/6, ty wolałeś zacząć uciekać, co i tak było bez sensowne gdyż poruszałeś się previonem. 

Odnosząc się do legitymowania, jestem funkcjonariuszem w kominiarce, zatrzymuję Cie radiowozem departamentu z odpowiednią sygnalizacją, mam na sobie kamizelkę taktyczną i w dodatku w asyscie przyjeżdża umundurowany funkcjonariusz na oznakowanym motocyklu z widoczną odznaką i kamizelką, Ty nadal nie wierzysz i idziesz w zaparte że się podszywalismy. 

Podczas działań pod przykrywką nie mam obowiązku się legitymować gdyż moja tożsamość jest chroniona ze względu na czynności które prowadzę w dywizjonie. 

Gdybyś się podporządkował to wszystko bym Ci na spokojnie wyjaśnił, wytłumaczył po kolei, myślę że nawet bez zakuwania od razu, ponieważ na początku zarzadalem tylko opuszczenia pojazdu, gdyż nie miałem pewności że nie uciekniesz, co i tak zrobiłeś... 

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Matthew_Cortez napisał:

Uświadom sobie, że żadne działanie nie było bezprawne, miałeś 6/6 i w tym wypadku jesteś z automatu na celowniku dywizjonu IS, nieważne czy jesteś nie karany czy nawet prezydentem, jesteś poszukiwany i od tego jesteśmy żeby doprowadzić Cie do aresztowania. 

W momencie gdybyś się podporządkował, skończyło by się na 60 minutach za 6/6, ty wolałeś zacząć uciekać, co i tak było bez sensowne gdyż poruszałeś się previonem. 

Odnosząc się do legitymowania, jestem funkcjonariuszem w kominiarce, zatrzymuję Cie radiowozem departamentu z odpowiednią sygnalizacją, mam na sobie kamizelkę taktyczną i w dodatku w asyscie przyjeżdża umundurowany funkcjonariusz na oznakowanym motocyklu z widoczną odznaką i kamizelką, Ty nadal nie wierzysz i idziesz w zaparte że się podszywalismy. 

Podczas działań pod przykrywką nie mam obowiązku się legitymować gdyż moja tożsamość jest chroniona ze względu na czynności które prowadzę w dywizjonie. 

Gdybyś się podporządkował to wszystko bym Ci na spokojnie wyjaśnił, wytłumaczył po kolei, myślę że nawet bez zakuwania od razu, ponieważ na początku zarzadalem tylko opuszczenia pojazdu, gdyż nie miałem pewności że nie uciekniesz, co i tak zrobiłeś... 

Proszę udostępnić regulamin IS, i krd, gdyż bez podstaw prawnych możesz sobie gadać i gadać.

Odnośnik do odpowiedzi

Dodatkowo proszę o przeniesienie skargi do działu SAPD gdyż jest to związane ze służbą frakcyjną

@Norberto

@Avillen

1 minutę temu, MlecznyPL21 napisał:

Proszę udostępnić regulamin IS, i krd, gdyż bez podstaw prawnych możesz sobie gadać i gadać.

Zatem @jaqoob @Avillen @Parachuteprzedstawcie temu Panu podstawy prawne i regulamin jeśli jest to możliwe, decyzja nie należy do mnie 

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Matthew_Cortez napisał:

Dodatkowo proszę o przeniesienie skargi do działu SAPD gdyż jest to związane ze służbą frakcyjną

@Norberto

@Avillen

Zatem @jaqoob @Avillen @Parachuteprzedstawcie temu Panu podstawy prawne i regulamin jeśli jest to możliwe, decyzja nie należy do mnie 

Dodatkowo zacytuje jeszcze raz rozdział x punkt 6 regulaminu o sapd bo widzę że jest problem albo z czytaniem ze zrozumieniem, albo być może samo nie znacie regulaminu na zasadach którego działacie: "Broń palna, będąca na wyposażeniu departamentu, może być użyta tylko w wypadku, gdy wszystkie inne środki przymusu zawiodły, bądź ich użycie w danej chwili nie da pożądanego skutki". Czy naprawdę uważa Pan że zastosowania paralizatora w tym wypadku nie byłoby wystarczające? Zresztą Pan nawet nie próbował użyć paralizatora od razu wyciągnął Pan giwerę. Przykro mi ale ewidentne pogwałcenie tego punktu w regulaminie.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Global Moderator
2 minuty temu, MlecznyPL21 napisał:

Dodatkowo zacytuje jeszcze raz rozdział x punkt 6 regulaminu o sapd bo widzę że jest problem albo z czytaniem ze zrozumieniem, albo być może samo nie znacie regulaminu na zasadach którego działacie: "Broń palna, będąca na wyposażeniu departamentu, może być użyta tylko w wypadku, gdy wszystkie inne środki przymusu zawiodły, bądź ich użycie w danej chwili nie da pożądanego skutki". Czy naprawdę uważa Pan że zastosowania paralizatora w tym wypadku nie byłoby wystarczające? Zresztą Pan nawet nie próbował użyć paralizatora od razu wyciągnął Pan giwerę. Przykro mi ale ewidentne pogwałcenie tego punktu w regulaminie.

IS nie stosuje paralizatora, tylko i wyłącznie broń palną. Nie wykonujesz ich poleceń to dostajesz ostrzał.

26 minut temu, MlecznyPL21 napisał:

Ojojoj chyba pan moderator musi się dokształcić w tym co to jest szara taktyka 🙂 

Możesz mnie dokształcić skoro jesteś specjalistą. 😉

Odnośnik do odpowiedzi

Regulamin IS należy do dywizjonu i nie będzie udostępniany publicznie, zarząd jeżeli chce to sobie może w niego zajrzeć, Ty nie jesteś we frakcji ani dywizjonie, więc nie zostanie ci nic udostępnione. 

Posiadając status 6/6 jesteś potencjalnym zagrożeniem, gdybyś się stosował do poleceń zamiast uciekać nie byłoby konieczności jej użycia. Nie widzę winy w zachowaniu funkcjonariusza przynależącego do mojego dywizjonu, swoją pracę wykonał wzorowo. 

Proszę abyś zrozumiał fakt, iż funkcjonariusz nie zrobił nic złego, zamiast bezsensownie upierać się przy tym, że masz rację.

Analizując tą skargę doszedłem do wniosku, że funkcjonariusz wręcz przykładnie wykonał swoje obowiązki, w związku z czym otrzyma on pochwałę w dywizjonie.

• Lubię To 1
  • Zabawne 1
  • Kocham To 1
Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
6 minut temu, Parachute napisał:

Regulamin IS należy do dywizjonu i nie będzie udostępniany publicznie, zarząd jeżeli chce to sobie może w niego zajrzeć, Ty nie jesteś we frakcji ani dywizjonie, więc nie zostanie ci nic udostępnione. 

Posiadając status 6/6 jesteś potencjalnym zagrożeniem, gdybyś się stosował do poleceń zamiast uciekać nie byłoby konieczności jej użycia. Nie widzę winy w zachowaniu funkcjonariusza przynależącego do mojego dywizjonu, swoją pracę wykonał wzorowo. 

Proszę abyś zrozumiał fakt, iż funkcjonariusz nie zrobił nic złego, zamiast bezsensownie upierać się przy tym, że masz rację.

Analizując tą skargę doszedłem do wniosku, że funkcjonariusz wręcz przykładnie wykonał swoje obowiązki, w związku z czym otrzyma on pochwałę w dywizjonie.

Czyli działacie na podstawie własnych wewnętrznych reguł, niezgodnych z regulaminem Sapd i regulaminem ogólnym? Idąc tym tokiem rozumowania ja również od dzisiaj zakładam własny regulamin SKTWP( sp*******j kiedy tylko widzisz psiarnie), jego założenia nie będą udostępnione publicznie, ale jeśli zarząd będzie chciał to im go udostępnię, a sam będę miał prawo do wykonywania tych założeń.

Po 2 dalej czekam na odpowiedź dlaczego SAPD wręcza ludziom mandaty za parkowanie czy przekroczenie prędkości skoro na forum nie istnieje Kodeks Ruchu Drogowego?

• Zabawne 4
Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając to forum akceptujesz Regulamin oraz Polityka prywatności

Multi Theft Auto mta.paradise-rpg.pl
Team Speak 3 ts.paradise-rpg.pl
Discord discord.gg/KAnFbGy