Skocz do zawartości
... wszystkich graczy na naszych serwerach

[Błąd][Serwer] Nieskończona ilość kos na farmie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem zgłosić błąd który występuje na farmie, otóż gdy zdecydujemy się podlać uprawę mając na tagu "Gotowe" dzierżac kosę i kiedy pojawi się komuniat że twoja kosa uległa uszkodzeniu otrzymujemy NIESKOŃCZONA kosę przez co można zarobić +/- 30% więcej niż bez używania tego buga. Mogę to pokazać w praktyce jeżeli jakiś GM będzie online.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Zarząd
W dniu 27.02.2021 o 22:51, Xenek napisał:

Witam chciałem zgłosić błąd który występuje na farmie, otóż gdy zdecydujemy się podlać uprawę mając na tagu "Gotowe" dzierżac kosę i kiedy pojawi się komuniat że twoja kosa uległa uszkodzeniu otrzymujemy NIESKOŃCZONA kosę przez co można zarobić +/- 30% więcej niż bez używania tego buga. Mogę to pokazać w praktyce jeżeli jakiś GM będzie online.

@Constanzia, sprawdzisz to?

Odnośnik do odpowiedzi
  • Global Moderator

Tak. Aktualnie przetestowałam to na kilku roślinkach i rzeczywiście jest szansa, że da się kosę w taki sposób bugować. Trzeba jednak pamiętać, że kosy mają losową trwałość, czasem na jednej da się zebrać 3 pełne rzędy gotowych roślin, a czasem po zebraniu jednej kosa się zużywa.

Dziś jak wstanę zasadzę pełne pole żyta. Dokładnie sprawdzę raz jeszcze ten temat i dam znać.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Global Moderator

Zasadziłam 170szt żyta. Wzięłam kosę i węża. Mając oba przedmioty w rękach zaczęłam kosić. Ok 6 rzędów udało się skosić na jednej kosie - co jest już prawie że niemożliwe. Następnie pojawiła się informacja - [USZKODZENIE] Kosa uległa uszkodzeniu. Nie mając kosy ani w ręku ani w ekwipunku nie odkładając węża skosiłam reszte pola. 

Reasumując - rzeczywiście jest to bug, można tak zrobić i uzyskuje się nieskończoną kosę, której de facto nawet nie ma się w ekwipunku. Dodatkowo, trzymając węża przy podlewaniu nie można biegać. Bugując kosę z wężem można. To też powoduje możliwość szybszego podlewania.

Po zakończeniu ścinania używając powyższego bugu i po odłożeniu węża miałam w ręku nadal kosę do użytku, mimo, że nie miałam jej w ekwipunku. Wzięłam jeszcze jedno żyto, zasadziłam je i ścięłam. Można znów zasadzić całe pole i ściąć je jedną i tą samą kosą.

@brzysjeśli będziesz potrzebował to zobaczyć nagrałam filmik, daj znać na dc. 

• Lubię To 2
Odnośnik do odpowiedzi