Skocz do zawartości
... wszystkich graczy na naszych serwerach

[Propozycja] [Serwer] Służby Ratownicze(strażak) - MrNajMagPl


Rekomendowane odpowiedzi

Nick: MrNajMagPl
Czego dotyczy propozycja?: [Serwer, forum, discord]
Opis propozycji: Witam, Propozycja Dotyczy pracy Służb Ratowniczych a szczególnie Strażaka.
1. W panelu Podczas Pracy Strażaka, pojawiają się jednocześnie zgłoszenia (ok. 5), w sytuacji, gdy mamy przyjęte zgłoszenie, i pojawiają się te owe zgłoszenia (dużo jednocześnie), wszystko się buguję i nie można Gasić czy też ścinać drzewa, ponieważ usuwa się te nasze przyjęte zgłoszenie.
2. Minuta od Dotarcia do Zgłoszenia moim zdaniem jest zła, zrobiłbym, że Gdy Wykonamy Całe Nasze zlecenie, możemy przyjąć kolejne.
3. Używanie Sorbetu (na plamę) Można wykonać jednocześnie gdy się pracuje w 2, lecą za to podwójne zarobki.
4. Większe zarobki ponieważ jest to praca od 50lvl i teoretycznie powinno się zarabiać na niej najwięcej, aktualnie na złodzieju (praca od 40lvl) zarobi się więcej, niż w pracy od 50lvl.
5. Buguję się wyciąganie gaśnicy, często nie mamy nic w rękach, a napisane jest, ze mamy.
6. Można mieć jednocześnie Sorbet i Gaśnice w ręku.
7. Jest możliwość, że pojawiają się 2 te same zgłoszenia i kto przyjmie te zgłoszenie później (jako drugi), może je "zgasić, ściąć" otrzymując $$$ podwójnie.

Podsumowując, Co zrobiłbym ja:
1/2. Usunąć Dodawanie się 5 zgłoszeń jednocześnie, a zrobić, by Było cały czas 5/6 Zgłoszeń, tyle ile wozów strażackich, po Przyjęciu i Wykonaniu Zlecenia, Zlecenie w Panelu Znikałoby i Pojawiałoby się nowe. 
3. Zablokowanie Używanie Sorbetu we 2 osoby(np. jakiś cooldown na zakrywanie plamy)
4. Przykładowe Zarobki na strażaku, ale na pewno większe niż teraz (przykłady na dla jednej osoby):
- Za ścięte drzewo minimum 400$ (Trzeba Dojechać Na Zlecenie, po 1 drzewo, gdzie na złodzieju zarobimy w tym czasie duuuże pieniądze)
- za ugaszony pożar minimum 150$ (na złodzieju dostajemy 110$:2=55$ za zabrany przedmiot, który kradniemy w 5 sekund, na straży aktualnie 75$ za pożar, ale trzeba po niego podjechać i w dodatku mamy 5 pożarów, następnie czekamy minute i jedziemy po kolejny, gdy to na złodzieju cały czas zarabiamy)
- Za użycie Sorbetu (najrzadsze bo jest mało plam i wgl znalezienie ich) minimum 800$.
5/6. Ustawienie, że gdy wybieramy coś za pomocą interakcji z wozu strażackiego, to odrazu to mamy, że odrazu zabiera nam wszystko inne gdy chcemy wziąc piłe, dostajemy piłe a nie możemy mieć gaśnicy ani sorbetu, czy też węża.
7. Gdy wprowadzimy Poprawę Punktu 1 powinno być okej.

  • Kocham To 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 tak 

2 neutral

3  za to ban bo budowanie

4 tutaj na nie chyba cię fantazja poniosła dodatkowo są to zarobki z starej frakcji DES i jest to celowe żeby nie było za op

5 neutal

7 zgłoszenia się czasem nakładają na siebie i są 2 pożary nie zawsze się dostaje tam 2 razy pieniądze 

Edytowane przez Greem
.
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. TAK

Nie powinno dochodzić do resetowania wszystkich zgłoszeń w jednym momencie. Jedziemy na zgłoszenie, następuje reset i mimo, że na miejscu nie będzie nic do zrobienia, trzeba tam pojechać, gdyż inaczej nie można przyjąć następnego zgłoszenia.

Najlepiej jakby nowe zgłoszenia pojawiały się sukcesywnie w miejsce już zrealizowanych. Gdy jedno spada z listy, powinno się pojawiać następne (np. po upłynięciu maksymalnie 1 minuty). Lista powinna też być czyszczona ze starych zleceń, tych nie zrealizowanych np. w ciągu 20 minut od wpłynięcia - bez względu, czy zgłoszenie zostało przyjęte, czy nie.

2. TAK

Obecnie zlecenie kończy przyjazd na miejsce, a nie wykonanie pracy. Nic nie robiąc, po 1 minucie można przyjąć następne. W przypadku zdublowanych zgłoszeń jest to dobre, ale tylko wówczas. Dlatego zmiany opisane w punkcie 2 i 7 powinny być wprowadzone jednocześnie. Warunkiem koniecznym do przyjęcia kolejnego zgłoszenia musi być wykonanie w 100% aktualnego zgłoszenia.

Do czasu wprowadzenia proponowanych zmian, warto byłoby obniżyć czas oczekiwania na przyjęcie następnego zgłoszenia do 30 sekund.

3. NEUTRAL

Nie przeszkadza mi, że można wyciągnąć nieco więcej pieniędzy za usunięcie plamy. Nie do końca jest to bug. Skrypt prawdopodobnie nie sprawdza, czy dana plama jest w trakcie zasypywania, a odnotowuje tylko fakt usunięcia. Jeżeli jest taka możliwość od strony technicznej, można byłoby dodać warunek, który blokowałby usuwanie plamy tylko dla jednego gracza (tego, który pierwszy zaczął). Ale nie jest to zmiana aż tak pilna do wprowadzenia. Na pewno nie można zablokować, by reszta zespołu nie mogła wziąć sorbetu, gdy już jeden ze strażaków go używa.

4. TAK, ALE...

Trzeba rozgraniczyć pracę w pojedynkę od pracy w większym zespole. Liczenie zarobków jest proste. Określona jest stawka za daną czynność, która jest mnożona przez ilość osób w zespole. Dlatego teoretycznie każdy zarabia tyle samo (bez względu czy pracujemy w pojedynkę, czy z innymi), ale czas realizacji zgłoszenia (wydłużony, niekiedy bardzo) sprawia, że grając w pojedynkę zarabiamy jednak mniej.

Dlatego dobrze byłoby gdyby zarobki dla kogoś kto pracuje w pojedynkę były liczone: stawka * 1,5. W przypadku zespołów wieloosobowych, bez zmian: stawka * wielkość zespołu.

Jeśli chodzi o zwiększenie zarobków w zaproponowany sposób, zdecydowane NIE. Podwyżki zbyt duże. Owszem można byłoby nieco podnieść zarobki, ale tylko trochę, np.: ogień 100$, drzewo 350$ (jest około 323$, więc nie mało), plama 200-250$ (nie 800$!). I do tego zaproponowana zmiana liczenia zarobków dla ratownika pracującego w pojedynkę.

Są zespoły (również straży), które uwijają się na tyle sprawnie, że potrafią nieźle zarobić. Niekoniecznie musi to być najbardziej opłacalna praca na serwerze. Dlatego nie porównuję jej do innych. Dla mnie służby ratownicze to przede wszystkim zabawa i jeśli chcę zarobić więcej, idę do innej pracy. W życiu codziennym bycie złodziejem (którego przykład jest tu niepotrzebnie ciągle przytaczany) też jest w wielu wypadkach korzystniejsze finansowo niż legalna praca. Najczęściej na służbach pracuję w pojedynkę i nie narzekam. Godzę się, że nie zarobię tyle, co zespoły wieloosobowe, bo czas działa na moją niekorzyść.

5. i 6. TAK

Do poprawy.

7. TAK

Rzeczywiście zgłoszenia się dublują i tego nie powinno być. Ten problem trzeba rozwiązać. Jednak nie jest tak, że ten kto przyjmie zgłoszenie jako drugi otrzymuje podwójne wynagrodzenie.

Jeżeli zdublowane zgłoszenie przyjmą dwa różne zespoły, jeden z nich musi poczekać aż drugi zakończy pracę. Oba zespoły otrzymują wynagrodzenie za swoja pracę. Dlatego obecnie najlepszym rozwiązaniem jest, by zgłoszenia zdublowane przyjmowane były przez ten sam zespół. Przyjeżdża na miejsce, czeka 1 minutę i przyjmuje dubleta. Wówczas otrzyma podwójne wynagrodzenie, ale przynajmniej inny zespół nie jest blokowany. Dlatego przyjmując zlecenia trzeba patrzeć, czy jakieś zgłoszenia nie są zdublowane, a jeżeli tak, czy jakiś zespół nie przyjął jednego z nich.

Edytowane przez Outlawek
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2020 o 11:51, jaqoob napisał:

Za duzo propozycji w jednej. 
Praca strazaka jest dobrze zrobiona, nie potrzeba zmian. 
Na nie

Jest dobrze zrobiona, ale ma trochę błędów które bardzo denerwują, dużo osób będzie unikać strażaka dopóki nie zrobią nic z tą pracą

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś urozmaicenia by się przydały ale tak to strażak właściwie nie potrzebuje zmian. Dużo zależy od tego w których godzinach wbijesz bo z pewnością przy dużej ilości graczy na pracy są utrudnienia ale to ma tak funkcjonować i działać - za łatwo też być nie może. Na pewno przydała by się naprawa błędów - tu głównie bugujących się zgłoszeń bo wciąż są przypadki gdzie zajmiesz zgłoszenie jako pierwszy a tu cyk dojeżdżasz i nie możesz gasić bo niby zgłoszenie ma przyjęte inna drużyna (gdzie i tak wcześniej przyjęte było przez ciebie). Te zgłoszenia które się buguja bywaja irytujace - zwłaszcza gdy jest  walka o to kto pierwszy takowe zgłoszenie zawinie.

Edytowane przez Exiss
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2020 o 11:51, jaqoob napisał:

(...) Praca strazaka jest dobrze zrobiona, nie potrzeba zmian. (...)

Nie jest dobrze zrobiona. Chodzi przede wszystkim o wadliwie funkcjonujący system zgłoszeń. O ile medycy mają zapewnioną stałą, nieźle płatną pracę dzięki aktywności gangów, to strażacy dość często są zmuszeni do stania z założonymi rękami i czekania, gdy łaskawie po kilku minutach pojawi się nowe zgłoszenie. Jedno na kilka zespołów. Jest to zwłaszcza odczuwalne podczas pracy w sobotę między 18:00-22:00, gdy każdy chce zrobić jak najwięcej.

Jak pisałem wcześniej, m.in.:

1. Zgłoszenia muszą napływać sukcesywnie. Gdy jedno znika z listy, w jego miejsce musi pojawiać się następne (np. w odstępie maksymalnie 1-2 minut). Tak jest np. w pracy taksówkarza, czy na spedycji lotniczej.

2. Nowe zgłoszenie zespół powinien móc przyjąć dopiero po wykonaniu w 100% aktualnie realizowanego. Dopóki akcja w pełni nie zostanie zakończona, zgłoszenie powinno "wisieć" na liście (np. z dopiskiem "w realizacji"). Niestety teraz przyjazd na miejsce zamyka zgłoszenie, co ma swoje konsekwencje.

3. Z listy powinny być usuwane stare zgłoszenia, od wpłynięcia których upłynęło np. 20 minut.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ta propozycja jest zbędna ponieważ nie ma z nią większych problemów. A do tych 2 zgłoszeń w jednym miejscu.To jest typowy bug jak na tą pracę że zlecenia nakładają się i warto to naprawić.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przeglądając to forum akceptujesz Regulamin oraz Polityka prywatności

Multi Theft Auto mta.paradise-rpg.pl
Team Speak 3 ts.paradise-rpg.pl
Discord discord.gg/KAnFbGy