Skocz do zawartości
... wszystkich graczy na naszych serwerach

Historia opuszczonego motelu w Tierra Robada

Rekomendowane odpowiedzi

HM8Reql.png

h0yxfUs.png

El Castillo Del Diablo, Verdant Meadows, jezioro w Back O' Beyond, albo cmentarz w Los Santos - to jedne z najbardziej popularnych i tajemniczych miejsc w całym San Andreas. Wielu z nim już się dokładnie przyjrzano i nawet rozwikłano niektóre zagadki, lecz istnieje jeszcze jedno, na które się natknęliśmy podczas podróży po lesistych terenach Tierra Robada. Jest to, jak można wywnioskować po tytule, opuszczony motel pomiędzy Las Payasadas, a El Quebrados. Nosi on nazwę "Oaza". Dlaczego nikt nigdy go nie odwiedza? Kto jest jego właścicielem? Jaka jest jego historia? Tego dowiecie się w tym artykule, zapraszamy do przeczytania.

6gCXxRE.png

Historia Motelu.

Pensjonat otworzono w 1926 roku, lecz dopiero w 1930 ukończono całkowicie prace nad nim. Inicjatorem był Raymond Squirrel - bogaty oraz wpływowy biznesmen, posiadacz wielu nieruchomości i terenów w całym USA. Jeden z najbogatszych ludzi San Andreas w latach 30' - 50' XX wieku, miał wtedy na swoim koncie około 5 miliardów $! To właściciel między innymi 5 gwiazdkowego hotelu obok willi rządu w Los Santos, zajezdni tramwajów w San Fierro oraz Come-A-Lot w Las Venturas. Wracając do historii motelu, był to niewypał. Już od drugiego roku po otworzeniu przynosił on straty, ale mimo to Raymond głęboko wierzył w wybicie się tego miejsca oraz dalej nieustępliwie je prowadził. Patrząc na tą sprawę z dzisiejszej perspektywy, nie powinniśmy się mu dziwić, ponieważ była to tylko garstka jego majątku, a motel mógł w kolejnych latach przynieść naprawdę spore korzyści. Kontynuując, lokal był otwarty do 1942, bo w tym roku miała tam miejsce masakra, która jest ciągle cenzurowana. 15 czerwca w pokoju numer 15 doszło do morderstwa małżeństwa z 5-letnim stażem. Powodem zabójstwa była zazdrość, mordercą okazał się były chłopak zamordowanej kobiety. Zbrodnia wstrząsnęła całym stanem, lecz właściciel resortu starał się za wszelką cenę uciszyć szum wokół tego zdarzenia, gdyż była to negatywna reklama jego posiadłości. Niestety na marne, nawet wielkie wpływy, jakie posiadał, nie pomogły mu wykonać tego zadania. Parę miesięcy później, bo w październiku 1942 roku ostatecznie zakończył on swoją działalność w tym miejscu i z latami ono pustoszało.

GuURerZ.png

Paranormalne zjawiska.

Całą tą burzą było zainteresowanych wiele osób, nie zabrakło również fanów teorii spiskowych oraz zjawisk paranormalnych. Łowcy duchów z całego kraju zjeżdżają się w tym miejscu, jednakże tylko nieliczni dostali pozwolenie na przebywanie na jego terenie. Z relacji tych osób wynika, że miejsce ma słaby stopień nawiedzenia. Nie zdiagnozowali oni żadnych zdarzeń nadprzyrodzonych. Pozostają jeszcze przechodnie, którzy w ciągu wielu lat przypadkiem coś tam zaobserwowali i próbują udowodnić swoją rację.

ACbZcDn.png

Pierwszym rzekomym świadkiem jest Michael M.

Redaktor: Witam, tutaj Redaktor z Redakcji San News. Mógłbym z Panem porozmawiać?

Michael: Tak, tak.. proszę się pospieszyć, bo nie mam czasu.

Redaktor: Dostaliśmy informację, że jest Pan świadkiem paranormalnych zjawisk związanych z motelem "Oaza" niedaleko Las Payasadas.

Michael: O, tak! Wreszcie się ktoś odezwał!

Redaktor: Proszę opowiedzieć co Pan tam widział.

Michael: Było to przerażające! Prawie narobiłem... pod siebie...ale to nieważne. Idę sobie spokojnie na stację benzynową zjeść Hot-Doga, a tu nagle dostrzegam wielką, czarną postać! Trzyma coś w ręce, z daleka wygląda jak maczeta, ale sam nie wiem... w pewnym momencie zatrzaskują się wszystkie okna i drzwi, jednakże słyszałem tylko ich odgłos, bo uciekałem gdzie pieprz rośnie!

Redaktor: Ma pan jakieś dowody, nagrania z tych zdarzeń?

Michael: Nie! Jak miałem wtedy nagrywać?! Byłem przerażony!

Redaktor: Dobrze, dziękuję za rozmowę, miłego dnia.

6gCXxRE.png

Drugą osobą, która podobno widziała tam zjawiska nadprzyrodzone jest John P.

Redaktor: Witam, tutaj Redaktor z Redakcji San News. Mógłbym z Panem porozmawiać?

John: Jasne, chętnie porozmawiam na wszelakie tematy.

Redaktor: Dostaliśmy informację, że jest Pan świadkiem paranormalnych zjawisk związanych z motelem "Oaza" niedaleko Las Payasadas. Mógłby Pan coś o tym opowiedzieć?

John: Ah... ciężko mi będzie o tym mówić, no ale dobra. Było to tak, pewnie słyszał Pan o morderstwie małżeństwa. Tak się składa, iż jestem kuzynem zamordowanego... no i postanowiłem na własny zakres obadać to miejsce, zobaczyć gdzie się to wszystko działo. Włamałem się tam i... zdębiałem. Na ścianach były jeszcze stare, czerwone plamy krwi, a pod szafką znalazłem nawet popielniczkę mojego kuzyna! Widać, że policja nie przyłożyła się do swojej pracy...

Redaktor: Dobrze, bardzo mi przykro, ale co ze zjawiskami paranormalnymi? Podobno natknął się Pan na jakieś?

John: Zjawiska paranormalne? Kto panu takie bzdury nagadał?! Nic takiego nie widziałem... same plotki.

Redaktor: Dobrze, dziękuje Panu za rozmowę. Życzę miłego dnia.

oyulavl.png

Jak widać, rozmowy z tym osobami tak naprawdę niewiele wniosły do całej sprawy. Ze względu na zachowanie anonimowości, nie robiliśmy im zdjęć. Chcieliśmy także przeprowadzić wywiad z Raymondem, czyli byłym właścicielem tego miejsca, jednakże niestety już nie żyje. Motel ostatecznie i tak uznaje się za opuszczony i nawiedzony. Pozostało nam czekać na powolne pustoszenie tego miejsca.

Dziękujemy za przeczytanie naszego materiału.

fjKM58I.png

Autor: @Dero

Grafika: @BebokZPolski

Korekta: @BebokZPolski

Edytowane przez BebokZPolski
  • Kocham To 2
Odnośnik do odpowiedzi