Skocz do zawartości
... wszystkich graczy na naszych serwerach
Multi Theft Auto mta.paradise-rpg.pl
Team Speak 3 ts.paradise-rpg.pl
Discord discord.gg/KAnFbGy
Avillen

Rozwiązanie problemów z crashami

Rekomendowane odpowiedzi

logo.png.fe61a28b1fe3622d8c03554322b52b8

Masz na naszym lub innym serwerze problem z zamykającym się MTA bez żadnego powiadomienia?
Spokojnie, nie jesteś z tym problemem sam, a ten poradnik wyjaśni jak krok po kroku to naprawić.

Dlaczego crashuje mi gra?
Crashe spowodowane są wadliwą aktualizacją MTA r20649 wprowadzoną 21 września.
Prawdopodobnie developerzy wkrótce naprawią usterkę, mimo to warto zastosować się do tego poradnika i rozwiązać problem u siebie już teraz.

Czy problem występuje tylko na serwerze Paradise?
Nie, problem ten występuje na wielu innych serwerach MTA.

1) Sprawdź przyczynę problemu

Na początku sprawdź jaką posiadasz wersję MTA. W tym celu użyj komendy ver w konsoli.
Jeśli Twoja wersja to Multi Theft Auto v1.5.7-release-20649 lub Multi Theft Auto v1.5.7-release-20651, koniecznie przejdź do dalszej części poradnika.

2) Odinstaluj MTA

Musisz  odinstalować obecną wersję MTA jaką posiadasz. W tym celu wejdź w panel sterowania, następnie znajdź zakładkę z odinstalowywaniem programów i wyszukaj MTA:SA v1.5.7.
Postępuj zgodnie z zaleceniami, deinstalator zapyta Cię o pozostawienie configów i zasobów serwera, zalecam tutaj wybranie opcji Tak.

3) Pobierz starszą wersję MTA

Teraz trzeba pobrać starszą wersję MTA, zalecam zrobienie to z linku https://paradise-rpg.pl/crashfix/.
Wersja ta nie aktualizuje się po ponownym uruchomieniu gry, dzięki czemu problem crashów nie powróci.

4) Uruchom nowo zainstalowane MTA

Teraz możesz uruchomić nowo zainstalowane MTA, a gra nie będzie Ci już crashowała.
Aby się upewnić czy na pewno wszystko dobrze zrobiłeś/aś, użyj ponownie komendy ver w konsoli.
Jeśli Twoja wersja to Multi Theft Auto v1.5.7-release-20632, możesz być pewny że gra nie będzie Ci się bezpodstawnie zamykała.

5) Nie uruchamiaj wydania "Nightly"

Wydanie "Nightly" jest przeznaczone dla developerów, nie należy go uruchamiać w żadnym przypadku.
Zawiera ono eksperymentalne wersje MTA co może poważnie odbić się na jakości Twojej rozgrywki.

Dodatkowe

Jeśli skorzystałeś/aś z poradnika i jesteś członkiem organizacji przestępczych, na pewno utraciłeś/aś swoją mapę z terenami pod F10.
W poradniku zostawiam potrzebne pliki do ponownej jej instalacji aby zaoszczędzić Twój czas.

Mapa: Kliknij aby pobrać (Dysk Google)
Blipy (radarset): Kliknij aby pobrać (Dysk Google)c8e2f708

Gdy problem zostanie rozwiązany przez developerów, gracze zostaną poinformowani.
Wykonał @Avillen dla Paradise RPG

• Kocham To 8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodam tylko, że nie trzeba odinstalowywać MTA. Instalator sam wykryje, że mamy już zainstalowane MTA i przeprowadzi operację aktualizacji bez usuwania plików konfiguracyjnych, screenshotów i pobranych klienckich zasobów serwerów.
(sprawdzone - też dostawałem crashe, zaktualizowałem do starszej wersji w ten sposób bez deinstallacji i śmiga elegancko)
F8VhUtR.png

• Lubię To 2
  • Kocham To 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Bedline napisał:

Zrobiłem aktualizacje mta i mi nie wyszukuje paradise i nie wiem co jest?

Prawdopodobnie nadpisały ci się pliki w których były zapisane bindy i serwery ostatnio odwiedzione, polecam przed instalacją zrobić backup trzech folderów (cgui, config i logs).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi