Skocz do zawartości
Kadet_

[Propozycja] [Serwer] Rodzaje Opon- Kadet_

Rekomendowane odpowiedzi

Nick:Kadet_
Czego dotyczy propozycja?: [Serwer, forum, discord]Serwer
Opis propozycji: Jako iż serwer startuje w grudniu i będzie winter mod to wpadłem na taki pomysł aby dodać rodzaje opon np gdy nie mamy zimówek to będziemy się bardziej ślizgać i gdy się skończy zima będzie trzeba zmienić na letnie 

Edytowane przez Kadet_
  • Lubię To 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Z jednej strony to ciekawe urozmaicenie, które zachęci graczy do większej interakcji ze swoim pojazdem.
• Z drugiej — część osób może uważać, że to tylko utrudni grę, choć moim zdaniem wymiana opon dwa razy w roku to żaden problem.
• Na dodatek byłby to nowy rodzaj zarobków dla warsztatów, które w okresie zimowym miałyby więcej klientów, udających się tam właśnie w tym celu (zakładając, że wykonywałoby się tę zmianę właśnie u mechaników).

Osobiście oddaję neutralny głos w sprawie wprowadzenia tego na serwer, jednak trzeba uważać z tym efektem ślizgania, aby każde auto nie zamieniło się nagle w Elegy. Drobne zmniejszenie przyczepności, które będzie można odczuć przy zakrętach bądź dużych prędkościach stanowczo wystarczy. No i do tego wszystkiego — tak, jak napisał @Przemeq — jeśli cały śnieg okaże się być tylko możliwym do wyłączenia efektem graficznym, to pomysł się nie sprawdzi. 

Trzeba jednak przemyśleć, jakie negatywne skutki przynosiła by jazda na zimowych oponach podczas ciepłych miesięcy? Są one jednak wymagane, by całość miała prawo bytu. Może tak pogorszenie sterowności (delikatne zmniejszenie promieniu skrętu)? Cóż, ciężko powiedzieć.

I na sam koniec - jeśli administracja zdecyduje się przyjąć propozycję, to należy się zastanowić, czy faktycznie jest to "must-have" na start i czy nie lepiej wstrzymać się z tym do następnej zimy, bądź przynajmniej do nowego roku. 

Edytowane przez BishoQ
Powód: Uzupełnienie wypowiedzi #4, zmiana głosu z pozytywnego na neutralny.
  • Lubię To 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, DuoActive napisał:

Bardzo ciekawy pomysł ale nie można przesadzić ze ślizganiem jak wspomniał kolega wyżej 

Na Tak

W drzewku umiejętności ma być umiejętność ,,prowadzenie" to by można dodać że czym więcej ulepszeń w ,,prowadzenie" to się miej ślizga + opony żeby graczy nie ślizgało za bardzo 

• Lubię To 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Kadet_ napisał:

W drzewku umiejętności ma być umiejętność ,,prowadzenie" to by można dodać że czym więcej ulepszeń w ,,prowadzenie" to się miej ślizga + opony żeby graczy nie ślizgało za bardzo 

Tu chodzi głównie o to, aby przez zbyt duże "ślizganie" gracze nie zaczęli bawić się w kręcenie bączków na środku drogi lub przy każdym zakręcie, ponieważ coś takiego może sparaliżować swobodę ruchu drogowego i być przyczyną różnych nieprzyjemności.

• Lubię To 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No Dżisok ciekawie to rozpisał, ale jak dla mnie to chyba będzie zbyt wielkie urozmaicenie. No ale ja tam nie wiem jak to wszystko będzie wyglądało i jak bardzo będzie patrzone na realne życie, bo chyba do tego to wszystko zmierza. Jak dla mnie niestety aż za bardzo 😕 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, BishoQ napisał:

Tu chodzi głównie o to, aby przez zbyt duże "ślizganie" gracze nie zaczęli bawić się w kręcenie bączków na środku drogi lub przy każdym zakręcie, ponieważ coś takiego może sparaliżować swobodę ruchu drogowego i być przyczyną różnych nieprzyjemności.

Policja będzie się tym zajmowała i będą duże mandaty za to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomysł niby fajny, ale tyle zachodu słońca o takie coś 😕 Lepiej skupić się na czymś ważniejszym. Na nie, bo winter mod będzie można wyłączyć co zrobi dużo ludzi zapewne i wtedy będą się ślizgać bez śniegu? xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 10.11.2018 o 22:48, BishoQ napisał:

• Z jednej strony to ciekawe urozmaicenie, które zachęci graczy do większej interakcji ze swoim pojazdem.
• Z drugiej — część osób może uważać, że to tylko utrudni grę, choć moim zdaniem wymiana opon dwa razy w roku to żaden problem.
• Na dodatek byłby to nowy rodzaj zarobków dla warsztatów, które w okresie zimowym miałyby więcej klientów, udających się tam właśnie w tym celu (zakładając, że wykonywałoby się tę zmianę właśnie u mechaników).

Osobiście oddaję neutralny głos w sprawie wprowadzenia tego na serwer, jednak trzeba uważać z tym efektem ślizgania, aby każde auto nie zamieniło się nagle w Elegy. Drobne zmniejszenie przyczepności, które będzie można odczuć przy zakrętach bądź dużych prędkościach stanowczo wystarczy. No i do tego wszystkiego — tak, jak napisał @Przemeq — jeśli cały śnieg okaże się być tylko możliwym do wyłączenia efektem graficznym, to pomysł się nie sprawdzi. 

Trzeba jednak przemyśleć, jakie negatywne skutki przynosiła by jazda na zimowych oponach podczas ciepłych miesięcy? Są one jednak wymagane, by całość miała prawo bytu. Może tak pogorszenie sterowności (delikatne zmniejszenie promieniu skrętu)? Cóż, ciężko powiedzieć.

I na sam koniec - jeśli administracja zdecyduje się przyjąć propozycję, to należy się zastanowić, czy faktycznie jest to "must-have" na start i czy nie lepiej wstrzymać się z tym do następnej zimy, bądź przynajmniej do nowego roku. 

up.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świetny pomysł, jeśli gracze na serwerze nie będą mogli wyłączyć u Siebie śniegu to jest do wręcz cudowny pomysł. Typowi 'drifterzy' będą mogli sobie zostawić letnie opony i kontynuować zabawę, a drudzy bardziej poważni będą mogli wymieniać opony przez co będzie bezpieczniej na drogach. Jeśli ktoś by założył zimowe opony na lato, to na przykład taka opona mogła by się przebić. Jeszcze raz powtórze, coś świetnego! Jestem na TAK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam mieszane uczucia co do tego. Jest wiele wad jak i zalet dla tego pomysłu:

• Z jednej strony, pojazd nie zamieni się w driftowóz typu Elegy - sądzę że dodanie efektu lekkiego poślizgu w zupełności wystarczy. Także wymiana opon o co się rozchodzi jest dobrą propozycją - co za problem podjechać do mechanika i zmienić opony.
  • Z drugiej strony, mechanicy w warsztatach będą posiadać więcej pracy ponieważ,

a) Będą wymieniać opony w pojazdach na następujące; letnie >>> zimowe, zimowe >>> letnie.

Podsumowanie:

Jestem jak najbardziej za wprowadzeniem takowego pomysłu - dodatkowe urozmaicenie jak i większa zabawa podczas rozgrywki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że zbędne to. Każdy kto zakupi zimowe opony będzie na nich jeździł cały rok. Ewentualne rozwiązanie na ten problem było by zużycie bieżnika. Czyli zimowy komplet zużywa się szybciej niż letni co skutkuje częstszą wymianą opon co przekłada się na koszta które nie są opłacalne. Wtedy kierowca zdecydowałby się zmieniać opony z powrotem na letnie, aby zaoszczędzić. Kolejna kwestia to wymiana wyłącznie w autoryzowanym serwisie, aby za to też były pobierane koszta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko fajnie i wgl. Ale jak juz ktos wspomnial niewiadomo czy ten snieg bedzie ciagle przez okres ziomowy bo z jednej strony innym ludziom moze przez to mulic kompy, a z drugiej fajnie by to wplynelo na rozgrywke.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świetny pomysł. Jeszcze do tego dodać jakieś opcje pokroju że Policja może nam wystawić mandat za jazdę na letnich w zimę i odwrotnie. Jeszcze do tego wprowadzić jakieś 2/3 rodzaje opon pokroju opon pod drift, torowych czyli płaskich itp. Jestem ja najbardziej na Tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poślizg na oponach letnich podczas gdy jest śnieg musiał by być duży tak aby to utrudniało jazdę a nie ułatwiało np drifterom odwalanie i latanie bokiem. Pomysł dobry jestem na Tak 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli śnieg będzie dodatkiem graficznym, który będzie można w danej chwili wyłączyć to cała propozycja będzie bez sensu. Jeśli natomiast nie będzie to dodatek a część serwera, to śmiało się pod tym podpisuje. Na TAK!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomysł bardzo ciekawy, mogę się tylko zgodzić z wypowiedziami moich poprzedników. Myślę, że byłoby to fajne urozmaicenie rozgrywki a zarazem ciekawy dodatek który stanowił by kluczową rolę dla kierowców. Również na tak. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakby to nie utrudniało rozgrywki innym graczom, jak najbardziej na TAK - przykładowo można by do tego dodać, że opony pierw trzeba kupić w jakimś sklepie lub w warsztacie, następnie udajemy się do tunera i on nam je wymienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi