Skocz do zawartości
Garru

[Propozycja] [Serwer] Praca Dorywcza - budowla domów - Garru

Rekomendowane odpowiedzi

Nick: Garru 
Czego dotyczy propozycja? Serwer
Opis propozycji:  Żeby rozpocząć pracę musielibyśmy najpierw udać się na teren budowy (np w SF w Doherty).  Po wejściu w pracę i zatrudnieniu się przenosi nas do dźwigu na terenie budowy. Wtedy mamy za zadanie  zbudować budynek ze ścian które mamy. (Pracę można opisać jako Tetrisa). Dostajemy ścianę i po prostu musimy dopasować do miejsca które nam oznacza. Gdy dopasujemy ścianę bierzemy kolejną i tak do momentu aż nie postawimy 4 ścian i podłogę. Wtedy zostaje nam dach który nakładamy na budynek i po ukończeniu budowy domu dostajemy pieniądze oraz kolejny budynek do zbudowania. 
Sterowanie byłoby proste strzałki lewo/prawo/góra/dół.

Wizualizacja z Painta. -> Czerwony Prostokąt który jest na linie musimy dopasować do czerwonego bloku który byłby przezroczysty w grze. Czarne prostokąty oznaczają że te ściany już postawiliśmy. 
I na tym praca dorywcza by polegała, czyli na budowaniu domów. 
5CxWjb8.png

• Lubię To 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem na tak. Jeśli chodzi o system budowania. To można byłoby wzorować się na takich grach jak: Rust, czy choćby The Forest. 🙂 
Tylko oczywiście robilibyśmy to z widoku dźwigu, a nie jak w wyżej wymienionych grach, za pomocą narzędzi. ;d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Całkiem ciekawe, ja tylko porządnie się to zrobi to powinno się sprawdzić. Trzeba tylko zadbać o różnorodność w budynkach, by nie budowało się cały czas tego samego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe, tylko myślę  że trzeba by zróżnicować budowane budynki oraz podzielić pracę najlepiej na jakieś poziomy trudności. Im wyższy poziom tym większe do zdobycia pieniądze oraz większe ryzyko nie ukończenia budowy i straty tej dużej kwoty. Za każdy mały błąd odjęcie % (estetyki- poprawności wykonanej budowli) i otrzymywanie zapłaty + przykładowa premia za ukończenie w 100% budynku na trudnym poziomie.

• Lubię To 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomysł ciekawy, praca jednak wydaje się dość monotonna, można zrobić kilka poziomów skomplikowania tych budynków, które przekładałyby się na różnicę w zarobku i ich wybór byłby losowy. Można też rozbudować tę pracę o dodatkowy etap, np. projektowania. Polegałoby to na poskładaniu puzzli z planu budynku. Zasadniczo jestem na TAK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, Torix napisał:

Pomysł ciekawy, praca jednak wydaje się dość monotonna, można zrobić kilka poziomów skomplikowania tych budynków, które przekładałyby się na różnicę w zarobku i ich wybór byłby losowy. Można też rozbudować tę pracę o dodatkowy etap, np. projektowania. Polegałoby to na poskładaniu puzzli z planu budynku. Zasadniczo jestem na TAK.

Zgadzam się w 100% z Torixem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli będziemy budować jeden dom w kółko to będzie to się stawać monotonne, lecz jeśli na przykład co zbudowany dom będziemy mieli inny to już praca zmienia cały kształt. Oczywiście, jestem na TAK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi