Jump to content
... wszystkich graczy na naszych serwerach

[Propozycja] [Serwer] Rework DM - Avillen


Avillen
 Share

Recommended Posts

 • Global Moderator

Nick: Avillen
Czego dotyczy propozycja?: Serwer
Opis propozycji: Propozycja dotyczy przerobienia obecnych skryptów, tak jak Brzysiek napisał - nie ma zamiaru robić nowych aktualizacji dla gangów, należy zmieniać to co jest. No to lecimy.

1. Podejście do sprawy organizacji od nowa;
moim zdaniem obecny DM jest strasznie nudny i widać, jak wszystkim odechciewa się powoli grać. Wystarczy zapytać graczy na DOP-R co myślą o obecnej grze, w większości usłyszymy negatywne odpowiedzi.
Możemy spróbować zrobić to w sposób, gdzie gangi zostaną zrobione podobnie do frakcji - poprzez rekrutację na lidera. Ale zaraz... co z obecnymi liderami?
No i właśnie tutaj jest kolejne rozwiązanie - usunięcie wszystkich gangów, po czym stworzenie trzech z klimatu GTA: San Andreas: Grove Street Families, Kilo Tray Ballas i Los Santos Vagos.
Razem z tym, należy pozmieniać niektóre limity:

 • Ilość członków na organizację: 20 -> 50
 • Maksymalna ilość terenów, które można przejąć organizacja: 30 -> 40
 • Limit pieniędzy: 750 000$ -> 2 000 000$
  Limit pieniędzy jest tak duży ponieważ będzie szło strasznie dużo pieniędzy na broń.
 • Zarobek z 1 terenu co 5 minut: 180$ -> 380$
  Po obliczeniach, w celu wbicia limitu z terenów będzie trzeba mieć je 11 godzin. Z czasem można to zmniejszyć do 330$ aby rozgrywka była dalej ciekawa.
 • Ilość terenów w Los Santos: 91 -> 66
  W celu zrobienia tego, wystarczy przywrócić poprzednią wielkość terenów.

2. Przerobienie stref specjalnych;
strefy specjalne można przerobić w fabryki broni. Każda strefa specjalna będzie generowała co godzinę daną ilość broni, którą będzie można regularnie odbierać.
Będą tam znajdować się bronie zależne od poziomu organizacji, np. posiadając 32 poziom będą tam się respiły shotguny, karabiny myśliwskie i AK-47, natomiast posiadając załóżmy 60 poziom zaczną się tam respić combaty, M4 i karabiny snajperskie (w małych ilościach).
Posiadanie trzech stref specjalnych będzie oznaczało praktycznie darmową broń.
Strefy specjalne nie będą już generowały pieniędzy do salda.

3. Przerobienie napadów;
San Andreas Police Department jest przyzwyczajone do przegrywania z gangiem, gdzie znajduje się maksymalnie 20 osób. Dlatego tutaj trzeba zrobić balans, napad będzie można odpalić tylko wtedy gdy przy blipie bazy będzie taka sama ilość gangsterów co policjantów obecnie na służbie, w dodatku te osoby dostawałyby specjalne oznaczenie nad głową aby było wiadomo kto robi napad. Pozostali członkowie organizacji mieliby całkowity zakaz uczestniczenia w napadzie.
Oczywiście wliczam tutaj limity, przykładowo aby zrobić napad będzie trzeba 11 funkcjonariuszów na służbie i 11 gangsterów przy blipie bazy.
To samo można zrobić z przewozem narkotyków.

Teraz najważniejsze - co takie zmiany spowodują?
Zmiany spowodują rywalizację na strefie DM, obecnie tego nie ma i każdy mocny gang na spokojnie sobie robi tereny bez jakiejkolwiek walki. Nawet te słabe gangi często nie muszą się strzelać aby nabić sobie te 300-400k dziennie.
Gra będzie o wiele ciekawsza, a gangi znacząco zwiększą poziom (rekrutacja na liderów). W dodatku będziemy mieć masówki bez sojuszy, czyli to co chcą ganguski. ^^
Wbicie limitu będzie zajmowało 11 godzin, dlatego przez praktycznie cały dzień będzie ostra walka między wszystkimi organizacjami o tereny.
W tym przypadku tylko jeden gang będzie mógł mieć limit terenów w danym momencie, a w dodatku będzie ciężko wbić sobie limit pieniędzy.

Ja rozumiem, że pewnie wielu osobom się to nie spodoba ale to jest rozwiązanie na problem obecnego DM'a, wszyscy mówią że jest nudno i nic się nie dzieje, a gdyby zmiany które napisałem weszły w życie to gra byłaby o wiele ciekawsza.
Propozycji nie pisałem sam, kiedyś o tym rozmawiałem na DOP-R z @Jachu jak jeszcze byłem opiekunem organizacji i bardzo mi się spodobał ten pomysł, a więc należy w końcu coś ruszyć w tym kierunku.

 • Lubię To 5
 • Kocham To 6
Link to comment
Share on other sites

 • Replies 57
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nick: Avillen Czego dotyczy propozycja?: Serwer Opis propozycji: Propozycja dotyczy przerobienia obecnych skryptów, tak jak Brzysiek napisał - nie ma zamiaru robić nowych aktualizacji dla gangów,

Na NIE, kolejne multum zmian które coś zj****ą pomimo że czytając to wydaję się git. Usprawnic to co jest teraz a nie reworkowac all 

Jeśli chodzi o rywalizację z SAPD to wszystko można zbalansować nawet regulaminem, tu żadnego problemu nie ma.

Posted Images

 • Global Moderator

Jeśli chodzi o rywalizację z SAPD to wszystko można zbalansować nawet regulaminem, tu żadnego problemu nie ma.

 • Lubię To 2
Link to comment
Share on other sites

Na tak bo stypa jest na dm oprócz tych 3 gangów bo nikt nie przepada grac z kimś kogo nie lubi i mogą dac jakis wykretow na liderów 

Edited by KRL
Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, Bogu69 napisał:

Na tak teraz przez tego dm gra od nas z gangu może z 5 osób 

Myśle że to bardziej przez okres wakacji,zawsze tak jest w końcu po to są wakacje żeby sie wyrwać z domu i porobić coś innego niż siedziec w domu uczyć się/grać.
Propozycja tak jak napisał bejoten ze specjalkami fajne urozmaicenie,lecz z 50 osobami raczej nie.W napadach nie chodzi o ilość osób a "jakość tych osób",iruke nie przyjmował dobrych graczy z dm`a a graczy którzy są "czyści" i mają super opinie,czasami trzeba zażegnać stare konflikty etc. żeby się rozwijać.Dajmy na przykład ostatnie 2 akcje które mieliśmy - Robiliśmy wywóz na dniu w którym m4 mają boost do dmg,więc teoretycznie sapdy powinni wykorzystać to że strzelają całe życie z nich i przyjechać,nie przyjechali.Następnie robiliśmy napad na klub,jedynymi osobami które przyjechały były yardlesy z którymi fajnie sie postrzelaliśmy.
To nie jest problem ilości a jakości,polecam przyjrzeć się aktualnym funkcjonariuszom bo 80 % z nich jest po prostu "useless" w strzelaniu sie z gangami.

#Edit
i tak wiem m4 nie mają boosta poza dm,ale klub jest na dm więc czemu nic nie zrobili 😕 ?

Edited by Doneq
Sprostowanie boosta do dmg
Link to comment
Share on other sites

Zgodzę się z Toba, ale trochę z tymi organizacjami wy********ś w kosmos, czemu? 3 org po 50 osób. Będzie jedna org z kosmosu, a dwie, które ledwo co żyją. Moim zdaniem dodać 5-6 gangów po 25 slotów i ez. Reszta jak najbardziej. Pzdro

Link to comment
Share on other sites

Na tak/// Do takiego gangu powinny zostac dodane pojazdy tak jak we frakcji, które miałyby maksymalną jakąś tam prędkość np. 220km/h. Do gangu przypisane byłyby 2 samochody sportowe 3 srednie i 10 zwyłych. Każdy pojazd byłby dostosowany do stylu gangu. Dużo byłoby do gadania w tej kwesti ale to napisze w propozycji jeżeli ta się przyjmie 😄

 • Zabawne 1
Link to comment
Share on other sites

 • Moderator

Wszystko git tylko te gangi po 50 typa mi nie pasuja. Za dużo ludzi nie lubi sie na dmie i wątpię żeby nagle tak o zaczęli grać razem na dmie. 5-6 gangów po 25 ludzi i bedzie git. Z resztą rzeczy jak najbardziej się zgadzam. 

Link to comment
Share on other sites

O ile wszystko git, to te gangi po 50 osób trochę średniawka, można na spokoju zostawić to 90 coś terenów (może należy otworzyć rekru na org?). Specjalki spoko pomysł mega, jestem bardziej na tak.

 • Kocham To 1
Link to comment
Share on other sites

TAK, ale co do napadów nie jestem przekonany. Gangsterów powinno być więcej przecież LSPD to mustwiny i mają git sprzęt. Straszna patola będzie na kanale. I będzie jeden gang, do którego pójdą same kozaki i będą rządzić i zawsze wygrywać.

Edited by sneezy
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.


×
×
 • Create New...

Important Information

Przeglądając to forum akceptujesz Guidelines oraz Privacy Policy

Multi Theft Auto mta.paradise-rpg.pl
Team Speak 3 ts.paradise-rpg.pl
Discord discord.gg/KAnFbGy